pracownika naukowo-technicznego

Katedra Ekofizjologii i Rozwoju Roślin Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

OGŁOSZENIE

Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska poszukuje kandydata do pracy na stanowisku naukowo-technicznym w projekcie „Przetwarzanie biomasy odpadowej w skojarzonych procesach biologiczno-chemicznych” Biostrateg II

w wymiarze ½ etatu na okres 34 miesięcy.

Zakres obowiązków:

  • Samodzielność w projektowaniu i prowadzeniu badań
  • Stosowanie sterylnych technik laboratoryjnych,
  • Praca z kulturami in vitro makrofitów i mikroglonów.
  • Znajomość zagadnień związanych z wykorzystaniem biomasy odpadowej w hodowlach in vitro.
  • Parametryzacja hodowli mikroglonów w warunkach laboratoryjnych i adaptacja do warunków terenowych.
  • Sporządzanie naukowych sprawozdań okresowych.
  • Przygotowywanie publikacji naukowych.
  • Praktyczna obsługa komputera, pakietu MS-Office (Word, Excel, PowerPoint), pakietu Statistica,

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe w zakresie nauk biologicznych
  • Doświadczenie w pracach terenowych
  • Minimum trzy publikacje naukowe z zakresu zastosowania praktycznego mikroglonów
  • Znajomość języka angielskiego
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w pracach zespołu projektowego
  • Zdolności komunikacji i współpracy
  • Prawo jazdy kat. B

Dokumenty aplikacyjne (CV, list motywacyjny, referencje) prosimy składać/przesyłać na adres:

Dr hab. Zdzisława Romanowska-Duda, prof. nadzw. UŁ , Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

ul. Banacha 12/13

90-237 Łódź

lub mailowo na adres: romano@biol.uni.lodz.pl

w dniach od 24.05 do 30.05.2016 roku (liczy się data wpłynięcia oferty do UŁ)

Zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi osobami.

Data ogłoszenia: 24 maja 2016 Termin nadsyłania ofert: 30 maja 2016 Termin rozstrzygnięcia: 30 maja 2016
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Ekofizjologii i Rozwoju Roślin Miasto: Łódź Stanowisko: pracownika naukowo-technicznego Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne Wymiar godzinowy: 1/2