redaktor inicjujący

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Jednostki Ogólnouczelniane

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

ogłasza konkurs na stanowisko

REDAKTORA inicjującego

w zakresie nauk społecznych i humanistycznych (umowa na zastępstwo)

Zadania

  • Nadzorowanie procesu wydawniczego publikacji od recenzji wydawniczej i wprowadzenia tytułu do planu wydawniczego do przekazania do produkcji
  • Współpraca z autorami, redaktorami, recenzentami
  • Ocena kompletności tekstu naukowego – tekstu głównego i metadanych (bibliografia, przypisy, indeksy, cytowania)
  • Ocena jakości tekstu naukowego we współpracy z recenzentami i nadzorowanie etapu poprawek i uzupełnień
  • Ocena materiału graficznego, pozyskiwanie ilustracji
  • Kontrola antyplagiatowa tekstu
  • Doradztwo w zakresie podnoszenia jakości publikacji
  • Udział w interdyscyplinarnych projektach wydawniczych

Oczekiwania wobec Kandydatów

  • Wykształcenie wyższe w zakresie nauk społecznych lub humanistycznych
  • Doświadczenie zawodowe związane z pracą w wydawnictwie:znajomość etapów procesu wydawniczego, doświadczenie w zakresie prowadzenia procesu wydawniczego on-line
  • Znajomość zasad redakcji publikacji naukowych
  • Wiedza o rynku publikacji z zakresu ww. nauk lub umiejętność wskazania źródeł pozyskania takich informacji
  • Wiedza o kanałach dystrybucji publikacji akademickich

Dodatkowo:

  • znajomość problematyki dystrybucji treści naukowych
  • komunikatywność, zdolności negocjacyjne
  • znajomość języka angielskiego

Dokumenty aplikacyjne

  • Życiorys ze zdjęciem
  • List motywacyjny

Oferty prosimy składać mailowo na monika.borowczyk@uni.lodz.pl, agnieszka.flejterska@uni.lodz.pl w terminie 21 dni od daty ogłoszenia konkursu.

Zastrzegamy sobie kontakt z wybranymi osobami.

Łódź, dnia 16.11.2020

Data ogłoszenia: 16 listopada 2020 Termin nadsyłania ofert: 6 grudnia 2020
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Jednostki Ogólnouczelniane, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Miasto: Łódź Stanowisko: redaktor inicjujący Wymiar godzinowy: 1/1