technik

Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Uniwersytet Łódzki, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej ogłasza konkurs

OFERTA PRACY

Nazwa stanowiska: Technik w grupie pracowników administracyjnych

Dziedzina: Nauki biologiczne

Sposób wynagradzania (wynagrodzenie w ramach umowy o pracę): Umowa o pracę w wymiarze ½ etatu

Liczba ofert pracy: 1

Kwota wynagrodzenia (pełne koszty wynagrodzenia, tj. orientacyjna kwota wynagrodzenia): 2 500 PLN brutto brutto, orientacyjna kwota wynagrodzenia netto1 200 PLN

Data rozpoczęcia pracy: Grudzień 2020

Okres zatrudnienia: 24 miesiące

Instytucja (zakład / instytut / wydział / uczelnia / instytucja, miasto): Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Łódź

Kierownik/kierowniczka projektu: Prof. dr hab. inż. Andrzej Trochimczuk – Kierownik Projektu;
dr Karolina Rudnicka– Członek Kadry Zarządzającej Projektu ze strony Uniwersytetu Łódzkiego (nadzór merytoryczny)

Tytuł projektu: Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań w medycynie regeneracyjnej układu kostnego. Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Opis projektu:

Celem projektu jest opracowanie nowych, polimerowo-ceramicznych biomateriałów kompozytowych przeznaczonych do zastosowań w medycynie regeneracyjnej – w sterowanej regeneracji układu kostnego. W ramach współpracy wszystkich zespołów badawczych opracowane zostaną implanty porowate do regeneracji tkanek kostnych oraz implanty stabilizujące kości pokryte innowacyjnymi materiałami powłokowymi wydzielające bioaktywne czynniki wzrostu i komponenty o właściwościach przeciwzapalnych.

Zadania administracyjne/biurowe:

  • Przygotowywanie podłóż hodowlanych, odczynników, roztworów do badań;
  • Przygotowywanie instrukcji BHP, katalogowanie odczynników, procedur, specyfikacji, protokołów etc.;
  • Realizowanie zamówień i przetargów na odczynniki, materiały, drobną aparaturę badawczą;
  • Przygotowywanie procedur badawczych oraz kontrola obiegu wyników/protokołów dokumentów badawczych;
  • Planowanie i rozwijanie funkcjonalności laboratorium;
  • Uzupełnianie materiałów laboratoryjnych, kontrolowanie zużycia;
  • Prowadzenie dokumentacji laboratoryjnej;
  • Gromadzenie dorobku członków zespołu projektowego.

Zadania badawcze:

  • Planowanie i realizacja badań komórkowych in vitro z zakresu pro-regeneracji, immunostymulacji, cytotoksyczności substancji bioaktywnych w konsultacji z członkami zespołu;
  • Ocena bezpieczeństwa naturalnych substancji bioaktywnych w testach komórkowych;
  • Wsparcie młodszych członków zespołu w podstawowych pracach laboratoryjnych oraz monitorowanie standardu ich pracy.

Oczekiwania wobec kandydatów:

1.Wykształcenie wyższe, ukończone studia magisterskie na kierunku biologia lub pokrewnym;

2.Udokumentowane doświadczenie w pracy w akredytowanym laboratorium mikrobiologicznym zgodnie ze standardami ISO;

3.Doświadczenie w pracach badawczo-rozwojowych w ramach projektów badawczych mile widziane;

4.Umiejętność prowadzenia dokumentacji, analiz i raportowania uzyskanych wyników;

5.Znajomość oprogramowania biurowego (np.: MS Word, MS Excel, MS PowerPoint), oraz programów do analizy wyników badań;

6.Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym analizę literatury specjalistycznej i instrukcji obsługi aparatury badawczej;

7.Doświadczenie w pracy w grupie badawczej, zdolność samodzielnego planowania, przeprowadzania i interpretowania wyników doświadczeń.

Lista wymaganych dokumentów:

  • CV (maks. 3 strony A4);
  • Skan dyplomu magisterskiego;
  • Zestawienie dorobku naukowego/umiejętności związanych z ofertą konkursową (doniesień konferencyjnych, projektów z uwzględnieniem roli w projekcie, publikacji, nagród);
  • Potwierdzenie doświadczenia w pracy laboratoryjnej np.: listy referencyjne, odbyte staże/praktyki naukowe i/lub przemysłowe.

Oferujemy:

Możliwość doskonalenia i rozwoju w młodym, ale doświadczonym zespole naukowym.

Dołączysz do zespołu badaczy, który składa się z młodych kreatywnych i otwartych naukowców, wspieranych przez ekspertów z dziedziny prac eksperymentalnych na modelach komórkowych i in vivo oraz specjalistów z dziedziny proteomiki, immunologii, mikrobiologii i biologii molekularnej. Od Ciebie wymagamy zaangażowania i aktywnego uczestniczenia w pracach zespołowych. Twoje pomysł, umiejętności i kreatywność będą bardzo mile widziane!

Oferujemy pracę w dobrze wyposażonych laboratoriach Uniwersytetu Łódzkiego z możliwością poszerzania warsztatu o techniki i aparaturę dostępną u pozostałych partnerów. Wysoce interdyscyplinarny projekt B+R realizowany wspólnie z Politechniką Krakowską, Politechniką Wrocławską oraz Wydziałem Ceramiki i Betonu w Warszawie.

Dodatkowe informacje o rekrutacji:

Zgłoszenia kandydatów będą rozpatrywane przez 3 osobową Komisję Rekrutacyjną złożoną z Lidera Zespołu Badawczego, Członka Kadry Zarządzającej oraz osoby merytorycznej z zakresu wiedzy o realizowanym projekcie.

Rekrutacja będzie dwuetapowa:

1. Przyjmowanie zgłoszeń drogą elektroniczną

2. Rozmowa z wybranymi kandydatami

W terminie do 7 dni od otrzymania informacji zwrotnej jest możliwość odwołania od decyzji Komisji Rekrutacyjnej co do sposobu przeprowadzenia rekrutacji

Termin nadsyłania zgłoszeń: Aplikacje należy wysyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.11.2020 do godz. 23:59 w treści tematu maila wpisując: T/50/2020 na adres e-mail aleksandra.budzynska@biol.uni.lodz.pl

Data ogłoszenia: 20 listopada 2020 Termin nadsyłania ofert: 30 listopada 2020
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Miasto: Łódź Stanowisko: technik Wymiar godzinowy: 1/2 etatu