Zastępca Kierownika w Dziale Płac

Dział Płac Administracja

Uniwersytet Łódzki zatrudni

Zastępcę Kierownika w Dziale Płac

Zadania na stanowisku pracy

  • Naliczanie wynagrodzeń oraz sporządzanie list płac, w tym dla nauczycieli akademickich;
  • Przygotowywanie przelewów wynagrodzeń i przekazywanie ich do wypłaty;
  • Prowadzenie spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi, nadzór nad prawidłowym przygotowaniem dokumentów rozliczeniowych do ZUS;
  • Rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych, przygotowanie rocznej informacji PIT-11, PIT-4R oraz PIT-8AR;
  • Współpraca z zespołem kadr oraz pozostałymi jednostkami uczestniczącymi w procesach płacowych;
  • Rozliczanie urlopów, absencji, zwolnień lekarskich;
  • Planowanie zadań oraz wsparcie merytoryczne pozostałych pracowników działu;
  • Przygotowywanie zestawień i sprawozdań do MNiSZW, GUS, PFRON, KNF;
  • Sporządzanie raportów i analiz na potrzeby organizacji;
  • Optymalizację procesów płacowych.

Wymagania stanowiska

  • Doświadczenie na podobnym stanowisku, optymalnie w uczelni wyższej lub jednostce zatrudniającej nauczycieli akademickich;
  • Wykształcenia wyższego;
  • Minimum 5 letniego doświadczenia na samodzielnym stanowisku związanym z obsługą płacową, w tym doświadczenia w zarządzaniu zespołem;
  • Bardzo dobrej znajomości przepisów i praktyki ustawy podatkowej, ustawy o szkolnictwie wyższym, innych przepisów związanych z pracą nauczycieli akademickich, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy;
  • Bardzo dobrej znajomości programu Płatnik oraz pakietu MS Office (w szczególności Excel);
  • Umiejętności analitycznego myślenia i skutecznej komunikacji;
  • Umiejętności organizacji pracy i efektywnego zarządzania czasem oraz terminowości i rzetelności;
  • Inicjatywy oraz umiejętności znajdowania i proponowania różnych rozwiązań;
  • Otwartości na wdrażanie nowych rozwiązań wspierających pracę;
  • Samodzielności w analizowaniu i rozwiązywaniu problemów.

Oczekiwania

  • Otwartość na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Wysokiej kultury osobistej.

Co oferujemy

  • Pracę w instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku, gwarantującej stabilne i atrakcyjne zatrudnienie.
  • Możliwość udziału w wyjazdach zagranicznych, np. Erasmus+.
  • Rozwój poprzez szkolenia językowe i wyjazdy służbowe.
  • Pracę w zespole ludzi przyjaznych, zaangażowanych i z dużym doświadczeniem.
  • Bogaty pakiet socjalny.

Oferty zawierające CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres e-mail: malgorzata.grzyb@uni.lodz.pl w terminie do 16.01.2021.

Data ogłoszenia: 14 grudnia 2020 Termin nadsyłania ofert: 12 stycznia 2021
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Administracja, Dział Płac Miasto: Łódź Stanowisko: Zastępca Kierownika w Dziale Płac