biolog w grupie pracowników naukowo-technicznych

Katedra Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego

poszukuje kandydatów na stanowisko

biologa

w grupie pracowników naukowo-technicznych

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, minimalnie tytuł magistra biologii.
  • Dobra znajomości języka angielskiego
  • Znajomości obsługi komputera
  • Znajomość morfologii zwierząt bezkręgowych
  • Znajomość systematyki bezkręgowców
  • Doświadczenie w pracy w laboratorium molekularnym (szczególnie, amplifikacja DNA)
  • Doświadczenie w pracy za granica lub w międzynarodowym zespole
  • Komunikatywności i umiejętności pracy w zespole, samodzielności i skuteczności w działaniu, poczucia odpowiedzialności oraz dokładności w wykonywaniu zadań

Zakres obowiązków:

  • Zarządzanie kolekcjami okazów oraz ekstraktów DNA z wykorzystaniem baz danych (np.: Specify, BOLD). Sortowanie nowych materiałów i włączanie ich do kolekcji.
  • Praca w laboratorium molekularnym: izolacja DNA, amplifikacja DNA, barkoding.Pomoc przy pracach organizacyjnych w laboratorium molekularnym KZBiH (przygotowywanie zamówień, inwentaryzacja odczynników, obsługa autoklawu).
  • Udział w ekspedycjach naukowych: zbieranie i konserwacja materiału w terenie. Pomoc w przygotowywaniu i obsłudze sprzętu na wyprawy naukowe (zamawianie nowego sprzętu, inwentaryzacja, konserwacja sondy).
  • Przygotowywanie rycin do manuskryptów publikacji naukowych (np. rysunki cech morfologicznych).
  • Zarządzanie treścią na stronach internetowych inicjatywy Polish Barcode of Life initiative (PoLBOL, polbol.uni.lodz.pl).

Dokumenty aplikacyjne (CV i list motywacyjny) należy składać do dnia 27 grudnia 2020 (włącznie) na adres: tomasz.mamos@biol.uni.lodz.pl

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi osobami.

Data ogłoszenia: 14 grudnia 2020 Termin nadsyłania ofert: 27 grudnia 2020
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Miasto: Łódź Stanowisko: biolog w grupie pracowników naukowo-technicznych Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne