językoznawca korpusowy

Instytut Anglistyki Wydział Filologiczny

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego poszukuje

językoznawcy korpusowego

do realizacji zadań w projekcie CLARIN-BIZ w Instytucie Anglistyki

(zatrudnienie od lutego 2021 r.)

Zadania:

1.wykonywanie zadań wynikających z realizacji projektu CLARIN-BIZ, w tym:

- identyfikacja i pozyskiwanie źródeł danych językowych;

- przygotowanie i obróbka techniczna danych;

- opracowanie metod zrównoleglania danych językowych

- tworzenie programów komputerowych do przetwarzania danych językowych;

- praca nad publikacjami naukowymi (w j. polskim i angielskim) dokumentującymi opracowane zasoby i ich zastosowania.

Wymagania:

- posiadany stopień doktora, ew. uzyskanie stopnia doktora w perspektywie 6 miesięcy w dziedzinie językoznawstwa

- doskonała znajomość języka angielskiego;

- doświadczenie w pracy w międzynarodowych zespołach badawczych;

- doświadczenie językoznawcze w projektach z zakresu przetwarzania języka naturalnego;

- bardzo dobra znajomość j. programowania (np. Python), w tym bibliotek do przetwarzania danych językowych;

- dobra znajomość statystycznych metod i pakietów do badań korpusów językowych.

Oferujemy:

- udział w dużym projekcie badawczym

- możliwość rozwoju zawodowego oraz nabycia doświadczenia naukowego np. w obszarze j. korpusowego i komputerowego

- umowę o pracę.

Oferty zawierające CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres anglistyka@uni.lodz.pl do 22 stycznia 2021 r. Skontaktujemy się z wybranymi przez komisję konkursową osobami.

Data ogłoszenia: 11 stycznia 2021 Termin nadsyłania ofert: 22 stycznia 2021
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny, Instytut Anglistyki Miasto: Łódź Stanowisko: językoznawca korpusowy Wymiar godzinowy: pełen etat