językoznawca korpusowy

Instytut Anglistyki Wydział Filologiczny

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego poszukuje

językoznawcy korpusowego (Data Acquisition Specialist)

do realizacji zadań w projekcie CLARIN-ERIC w Instytucie Anglistyki

(zatrudnienie od marca 2021 r.)

Zadania:

  • wykonywanie zadań wynikających z realizacji projektu CLARIN-ERIC, w tym:
  • Zbieranie danych mówionych dla j. polskiego;
  • Przygotowanie, utrzymanie i rozwój anotowanych zbiorów danych;
  • Diaryzacja i anotacja czasowa na poziomie wypowiedzi;
  • transkrypcja ortograficzna do formatu Elan
  • Przygotowanie i uzupełnienie metadanych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe językoznawcze;
  • doskonała znajomość języka angielskiego;
  • doświadczenie w pracy z korpusami językowymi;

Oferujemy:

  • umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu;
  • udział w projekcie badawczym o dużym znaczeniu dla humanistyki w Polsce;
  • możliwość rozwoju zawodowego oraz nabycia doświadczenia naukowego w obszarze j. korpusowego i komputerowego.

Oferty zawierające CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres anglistyka@uni.lodz.pl do 7 marca 2021 r. Skontaktujemy się z wybranymi przez komisję konkursową osobami.

Data ogłoszenia: 24 lutego 2021 Termin nadsyłania ofert: 7 marca 2021
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny, Instytut Anglistyki Miasto: Łódź Stanowisko: językoznawca korpusowy Wymiar godzinowy: pełen etat