referent - specjalista ds. deponowania treści publikacji naukowych

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Jednostki Ogólnouczelniane

Wydawnictwo UŁ ogłasza konkurs na stanowisko

referenta - specjalisty ds. deponowania treści publikacji naukowych

Miejsce pracy: Łódź

Zadania referenta — specjalisty ds. deponowania treści naukowych:

koordynowanie procesu aplikowania czasopism i monografii naukowych Wydawnictwa UŁ w bazach treści naukowych polskich i międzynarodowych, na Platformie Czasopism UŁ (Open Journal System) i w Repozytorium UŁ; deponowanie e-booków do sprzedaży; rejestracja numerów DOI; aplikacja do baz treści naukowych wraz z przygotowaniem materiału do złożenia wniosku;

  • deponowanie egzemplarzy obowiązkowych publikacji elektronicznych w Bibliotece Narodowej; kontrola jakości plików zgodnie z wymogami baz; archiwizacja plików produkcyjnych.
  • znajomość branży wydawniczej i podstawowych zasad edytorskich; umiejętność obsługi programu Adobe Acrobat;
  • znajomość zasad upowszechniania elektronicznych publikacji naukowych, w tym wiedza o najważniejszych bazach treści naukowych, wiedza o funkcjonowaniu repozytoriów treści naukowych; praktyczne umiejętności związane z obsługą czynności deponowania i aplikowania do zasobów treści naukowych; umiejętności organizacyjne, dobra komunikacja, planowanie pracy własnej i zespołu.
  • znajomość języka angielskiego.

Oczekiwania wobec kandydatów:

Dodatkowo

Zgłoszenia zawierające życiorys zawodowy i list motywacyjny należy przesiać do dnia 20.03.2021 r. do sekretariatu Wydawnictwa UŁ droga mailową: aqnieszka.ianicka@uni.lodz.pl,

agnieszka.flejterska@uni.lodz.pl.

Data ogłoszenia: 25 lutego 2021 Termin nadsyłania ofert: 20 marca 2021
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Jednostki Ogólnouczelniane, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Miasto: Łódź Stanowisko: referent - specjalista ds. deponowania treści publikacji naukowych Wymiar godzinowy: 1/1