specjalista chemik w grupie pracowników naukowo-technicznych

Pracownia Spektroskopii Molekularnej Wydział Chemii

Pracownia Spektroskopii Molekularnej, Katedra Chemii Organicznej, Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego poszukuje osoby na 1/1 etatu na stanowisko specjalista chemik w grupie pracowników nauk.-techn.

(zatrudnienie od 1 października 2021)

Zadania:

  • Wykonywanie/rejestracja widm NMR
  • Wykonywanie/rejestracja widm IR
  • Obsługa techniczna spektrometrów NMR m.in. uzupełnianie cieczy kriogenicznych (ciekły azot oraz ciekły hel)
  • Obsługa administracyjna związana z wykonywanymi analizami
  • Prowadzenie badań naukowych

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe co najmniej magisterskie (preferowane chemia, fizyka lub nauki pokrewne);
  • kwalifikacje zawodowe zgodnie z zajmowanym stanowiskiem lub wykonywaną pracą na rzecz Pracowni Spektroskopii Molekularnej;
  • doświadczenie w pracy naukowej wymagającej stosowania technik NMR, IR, HPLC-MS potwierdzone publikacjami naukowymi
  • doświadczenie w obsłudze spektrometrów NMR i/lub analizie widm NMR, IR oraz MS będzie dodatkowym atutem
  • znajomość języka angielskiego
  • znajomość pakietu MS Office

Oferujemy:

  • zatrudnienie na umowę o pracę;
  • pracę w miłej atmosferze w przyjaznym zespole;
  • możliwość rozwoju;

Oferty zawierające CV oraz list motywacyjny sprosimy przesyłać na adres damian.plazuk@chemia.uni.lodz.pl w terminie do 6 sierpnia 2021r. Zastrzegamy kontakt z wybranymi osobami.

Data ogłoszenia: 20 lipca 2021 Termin nadsyłania ofert: 6 sierpnia 2021
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Chemii, Pracownia Spektroskopii Molekularnej Miasto: Łódź Stanowisko: specjalista chemik w grupie pracowników naukowo-technicznych Wymiar godzinowy: pełen etat