bibliotekarz

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego Jednostki Ogólnouczelniane

Uniwersytet Łódzki

zatrudni

pracownika na stanowisku bibliotekarza

w Bibliotece Wydziału Filologicznego

w wymiarze pełnego etatu

Opis stanowiska pracy :

  • obsługa czytelników i udostępnianie zbiorów w oparciu o system Symphony
  • prowadzenie działalności informacyjnej w oparciu o tradycyjne i elektroniczne źródła informacji
  • prowadzenie statystyki opisującej pracę biblioteki
  • gromadzenie i zabezpieczanie nowych nabytków
  • wykonywanie skanów i kopii cyfrowych
  • dbałość o zbiory i wyposażenie znajdujące się w Bibliotece (w tym porządkowanie zbiorów, drobne naprawy uszkodzonych książek i czasopism, bieżąca kontrola stanu technicznego sprzętu biurowego i komputerowego oraz zgłaszanie usterek)
  • WYMAGANIA PODSTAWOWE:
  • wykształcenie wyższe (mile widziane w zakresie informacji naukowej i bibliotekoznawstwa)
  • bardzo dobra orientacja w zagadnieniach organizacji biblioteki naukowej
  • umiejętność poszukiwania i selekcji informacji w oparciu o zasoby tradycyjne i elektroniczne
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację
  • biegła obsługa komputera (w tym MS Office ) i urządzeń biurowych
  • swobodne korzystanie z Internetu i umiejętność wykorzystania go w pracy
  • umiejętność pracy w zespole i komunikatywność
  • łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych i wysoka kultura osobista
  • dyspozycyjność (praca zgodnie z harmonogramem, w tym w godzinach popołudniowych)
  • WYMAGANIA DODATKOWE:
  • znajomość systemu bibliotecznego Symphony
  • doświadczenie w pracy w bibliotece naukowej
  • znajomość drugiego języka obcego
  • OFERUJEMY
  • stabilne warunki zatrudnienia - umowa o pracę
  • wynagrodzenie zasadnicze oraz system premiowy
  • warunki do rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji i kompetencji
  • możliwość przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia oraz programu PPK
  • pracę w przyjaznej atmosferze, którą tworzy zespół pozytywnych osób.
  • Osoby zainteresowane ofertą pracy i spełniające ww. wymagania prosimy o przesłanie swojej oferty (CV oraz list motywacyjny) w wersji elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@lib.uni.lodz.pl w terminie 14 dni od daty ukazania się ogłoszenia.
  • Zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej jedynie z wybranymi kandydatami.
  • Klauzula dla kandydata do pracy

    Data ogłoszenia: 9 września 2021 Termin nadsyłania ofert: 22 września 2021
    Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Jednostki Ogólnouczelniane, Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego Miasto: Łódź Stanowisko: bibliotekarz Wymiar godzinowy: 1/1