referent w grupie pracowników naukowo-technicznych

Katedra Fizyki Ciała Stałego Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

Katedra Fizyki Ciała Stałego na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego

zatrudni referenta w grupie pracowników naukowo-technicznych w wymiarze 1/ 2 etatu ( okres zatrudnienia 6 miesięcy)

Wymagania

  • wykształcenie wyższe( posiadanie stopnia doktora w zakresie nauk fizycznych),
  • mile widziana znajomość zagadnień związanych z obsługą aparatury ultra wysokiej próżni (UHV) oraz technik badawczych: STM/AFM/LEED/ARPES,
  • mile widziana znajomość metod eksfoliacji materiałów 2D oraz zagadnień związanych z fizykochemią dichalkogenków metali przejściowych,
  • kandydat powinien posiadać udział w publikacjach z dziedziny nanotechnologii,
  • wykazać znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie,
  • umiejętność prowadzenia badań naukowych.

Zadania

  • głównym zadaniem kandydata będzie udział w przygotowaniu materiałów warstwowych do badań technikami STM/STS/AFM/LEED/ARPES, wykonanie tych badań oraz nadzór nad aparaturą próżniową. Obowiązki będą obejmowały prowadzenie procesów eksfoliacji mechanicznej w warunkach atmosfery ochronnej.

Oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • pracę w miłej atmosferze w przyjaznym zespole,
  • możliwość rozwoju,
  • pakiet świadczeń socjalnych ( m.in. dofinansowanie wypoczynku pracownika i członków rodziny, dofinansowanie przedszkola dla dzieci, pracowniczy program emerytalny, pożyczki mieszkaniowe, dofinansowanie zajęć sportowych)

Oferty zawierające CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres e-mailowy:kfcs@fis.uni.lodz.pl w terminie do dnia 21.10.2021r.

Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych tylko z wybranymi osobami.

Data ogłoszenia: 15 października 2021 Termin nadsyłania ofert: 21 października 2021
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej, Katedra Fizyki Ciała Stałego Miasto: Łódź Stanowisko: referent w grupie pracowników naukowo-technicznych Wymiar godzinowy: 1/2