Starszy inspektor ds. bezpieczeństwa i higieny pracy

Inspektorat BHP Administracja

Uniwersytet Łódzki zatrudni starszego inspektora ds. bezpieczeństwa i higieny pracy w pełnym wymiarze czasu pracy w Inspektoracie bezpieczeństwa i higieny pracy

Miejsce świadczenia pracy:

  • siedziba Inspektoratu BHP UŁ – Łódź, ul. Jana Matejki 32/38 (wejście od ul. Narutowicza).
  • praca poza siedzibą Inspektoratu (praca w terenie);
  • praca przy monitorze ekranowym.

Jakie zadania czekają na Ciebie?:

  • realizacja zadań z obszaru bhp wynikających z obowiązujących przepisów prawa w obszarze bhp, a w szczególności:
  • udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy;
  • prowadzenie postępowań powypadkowych, analiza wypadków i zdarzeń potencjalnie wypadkowych oraz opracowywanie działań korygujących;
  • prowadzenie szkoleń w zakresie bhp;
  • udział w opracowywaniu wewnętrznych aktów prawnych, procedur, instrukcji dotyczących bhp;
  • prowadzenie wymaganej przepisami prawa i wewnętrznymi regulacjami dokumentacji w zakresie bhp;

Wymagania niezbędne/konieczne:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • minimum roczny staż pracy w służbie bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • aktualne szkolenie okresowe dla pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • znajomość i umiejętność korzystania z przepisów prawa pracy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • biegła znajomość obsługi komputera (MS Office) oraz urządzeń biurowych;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnej konwersacji;
  • rozwinięte umiejętności: komunikacyjne i interpersonalne; analitycznego myślenia, spostrzegawczości; motywowania innych w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy; współpracy z ludźmi na różnym poziomie struktury organizacyjnej i pracy w zespole; przeprowadzania szkoleń;
  • odpowiedzialność, rzetelność, dobra organizacja pracy własnej i efektywne zarządzanie czasem.

Co oferujemy?

  • pracę w instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku;
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (pełen etat);
  • pracę z zespołem specjalistów;
  • bogaty pakiet socjalny (m.in. trzynasta pensja, karta sportowo-rekreacyjna, ubezpieczenie na życie i NNW, dofinansowanie do: przedszkoli, wyjazdów wakacyjnych, udziału w wydarzeniach kulturalnych, a także preferencyjne warunki korzystania z Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego);
  • możliwość udziału w wyjazdach zagranicznych, np. Erasmus +;
  • zdobycie doświadczenia w pracy w jednym z czołowych uniwersytetów w Polsce.

Ofertę zawierającą:

  • CV wraz z listem motywacyjnym;
  • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, doświadczenie zawodowe, ewentualne dodatkowe uprawnienia i kwalifikacje (do wglądu przy drugim etapie rekrutacji);
  • zgodę na przetwarzanie danych następującej treści: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Uniwersytet Łódzki moich danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym do potrzeb przyszłych rekrutacji";
  • ofertę prosimy kierować na adres e-mail: bhp@uni.lodz.pl w terminie do 10 stycznia 2022 roku z tytułem wiadomości „Rekrutacja”.

Etapy procesu rekrutacyjnego:

  • zbieranie aplikacji od 1 grudnia 2021 roku do 10 stycznia 2022 roku. Dokumenty doręczone po czasie nie będą rozpatrywane;
  • kontakt z kandydatami wyłonionymi do II etapu – od 12 do 14 stycznia 2022 roku;
  • rozmowy kwalifikacyjne od 17 do 21 stycznia;
  • decyzja – do 28 stycznia 2022 roku;
  • o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie;
  • zastrzegamy sobie prawo przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych tylko z wybranymi osobami.

Data ogłoszenia: 1 grudnia 2021 Termin nadsyłania ofert: 10 stycznia 2022
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Administracja, Inspektorat BHP Miasto: Łódź (Łódź-Śródmieście) Stanowisko: Starszy inspektor ds. bezpieczeństwa i higieny pracy Wymiar godzinowy: 1/1