Oferty pracy w UŁ

W tej sekcji znajdą Państwo oferty pracy na Uniwersytecie Łódzkim. Informacje wprowadza i aktualizuje Dział Spraw Pracowniczych UŁ.

adiunkt w grupie pracowników badawczych

Katedra Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Wydział Chemii

FORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW

Instytucja:Uniwersytet Łódzki

Miasto:Łódź

Stanowisko:adiunkta w grupie pracowników badawczych (postdoc) na Wydziale Chemii UŁ

w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej

w wymiarze pełnego etatu na okres 12 miesięcy

Dyscyplina naukowa:chemia

Data ogłoszenia: 15.12.2021 r.

Termin składania ofert:14.01.2022 r.

Link do strony uczelni:www.uni.lodz.pl

Dodatkowe informacje:zgłoszenie na konkurs należy dostarczyć elektronicznie na adres valentin.mircheski@chemia.uni.lodz.pl

Słowa kluczowe:konkurs na stanowisko adiunkta naukowego (postdoc)

Wynagrodzenie: ok. 5100 zł netto (do wypłaty), ok. 7300 zł brutto

Data rozpoczęcia pracy: luty-marzec 2022

Wymagania:

Poszukujemy osoby do pracy w projekcie NCN – konkurs OPUS-LAP- „Elektrochemiczne sensory gazowe do detekcji nadtlenku wodoru”. Zatrudniona osoba będzie brała udział w realizacji zadań związanych z opracowaniem przenośnych, szybkich i niezawodnych elektrochemicznych czujników gazowego nadtlenku wodoru (H2O2), zdolnych do wykrywania go w miejscu występowania. Do obowiązków zatrudnionego będzie również należeć prowadzenie badań zwiększających rozpuszczalność gazowego H2O2 w warstwie elektrolitu, optymalizacja mediatorów redoks w warstwie elektrolitu, opracowanie metod elektrochemicznego osadzania materiałów katalitycznych na powierzchni sensorów oraz innych prac związanych z realizacją projektu. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/listy-r...

Kandydatka/kandydat musi posiadać stopień naukowy doktora w zakresie nauk chemicznych, bądź nauk pokrewnych i specjalizować się w obszarze elektrochemii. Preferowana tematyka pracy doktorskiej lub aktualnej działalności naukowej to elektrochemia, elektroanaliza, elektrokataliza. Doświadczenia w prowadzeniu badań z zakresu tworzenia sensorów elektrochemicznych będą dodatkowym atutem.

Kandydatka/kandydat musi posiadać udokumentowany dorobek naukowy w postaci co najmniej czterech publikacji w uznanych periodykach o zasięgu międzynarodowym w tym w co najmniej dwóch musi być pierwszym autorem lub posiadać udokumentowane wiodące autorstwo.

Kandydatka/kandydat powinien posiadać doświadczenie praktyczne i przygotowanie teoretyczne do pracy z następującymi technikami badawczymi:woltamperometria cykliczna i fali prostokątnej, amperometria. Mile widziane umiejętności w zakresie innych technik elektrochemicznych.

Oczekuje się od kandydatki/kandydata biegłej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie.

Oczekiwane jest posiadanie umiejętności interpersonalnych takich jak umiejętność pracy w zespole i wspólne kreatywne podejście do rozwiazywania problemów, zaangażowanie w prace naukowe oraz w kreowanie dobrej atmosfery wewnątrz zespołu.

Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora UŁ, wraz z wymienionymi poniżej załącznikami:

- kwestionariusz osobowy, (https://www.uni.lodz.pl/kariera)

- oświadczenie na odpowiednim formularzu dostępnym w dziale osobowym Uniwersytetu Łódzkiego), że Uniwersytet Łódzki będzie Jego podstawowym miejscem pracy w rozumieniu w/w ustawy, (https://www.uni.lodz.pl/kariera)

- życiorys – CV uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, w tym publikacje w renomowanych wydawnictwach/czasopismach naukowych, wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych, stypendia, nagrody oraz doświadczenie naukowe zdobyte poza macierzystą jednostką naukową w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych,

- co najmniej jeden list polecający,

- kopię dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia doktora (uzyskanego nie wcześniej niż wynika to z warunków konkursu NCN (https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwala16_2018-zal1_4.pdf). Oznacza to że obrona pracy doktorskiej powinna się odbyć nie wcześniej niż 7 lat od daty rozpoczęcia pracy). Dyplom powinien być uznawany w Polsce.

Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych tylko z wybranymi osobami.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 20.01.2022 r.

Klauzula dla kandydata do pracy

Informacje

Data ogłoszenia: 15 grudnia 2021 Termin nadsyłania ofert: 14 stycznia 2022 Termin rozstrzygnięcia: 20 stycznia 2022
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Chemii, Katedra Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Miasto: Łódź Stanowisko: adiunkt w grupie pracowników badawczych Dyscyplina naukowa: nauki chemiczne Wymiar godzinowy: pełen etat