programista NLP

Instytut Anglistyki Wydział Filologiczny

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego poszukuje

Programisty NLP

do realizacji zadań w projekcie CLARIN-BIZ w Instytucie Anglistyki

(zatrudnienie od kwietnia 2022 r.)

Zadania:

  • wykonywanie zadań wynikających z realizacji projektu CLARIN-BIZ, w tym:
  • identyfikacja i pozyskiwanie źródeł danych językowych
  • przygotowanie i obróbka techniczna danych;
  • opracowanie metod zrównoleglania danych językowych
  • tworzenie programów komputerowych do przetwarzania danych językowych;
  • praca nad publikacjami naukowymi (w j. polskim i angielskim) dokumentującymi opracowane zasoby i ich zastosowania.

Wymagania:

  • doświadczenie w projektach z zakresu przetwarzania języka naturalnego;
  • bardzo dobra znajomość j. programowania (np. Python), w tym bibliotek do przetwarzania danych językowych;
  • doskonała znajomość języka angielskiego;
  • dobra znajomość statystycznych metod i pakietów do badań korpusów językowych.

Oferujemy:

  • udział w dużym projekcie badawczym
  • możliwość rozwoju zawodowego oraz nabycia doświadczenia naukowego np. w obszarze j. korpusowego i komputerowego
  • umowę o pracę.

Oferty zawierające CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres anglistyka@uni.lodz.pl do 3 kwietnia 2022 r. Skontaktujemy się z wybranymi przez komisję konkursową osobami.

Informacje

Data ogłoszenia: 24 marca 2022
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny, Instytut Anglistyki Miasto: Łódź Stanowisko: programista NLP