specjalista - koordynator ds. produkcji Wydawnictwa UŁ

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Jednostki Ogólnouczelniane

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

ogłasza konkurs na stanowisko

specjalista – koordynator ds. produkcji Wydawnictwa UŁ

Zadania

  • nadzorowanie produkcji publikacji w zakresie składu, druku i konwersji na formaty elektroniczne
  • wykonywanie korekty technicznej
  • kontrola jakości składu i łamania przygotowywanego przez studia zewnętrzne
  • współpraca z autorami i redaktorami w zakresie składu i korekty
  • współpraca ze studiami graficznymi w zakresie przygotowania materiałów ilustracyjnych
  • kontrola procesu publikowania na platformach treści otwartych
  • prowadzenie dokumentacji poszczególnych etapów przygotowania do druku
  • kosztorysowanie i rozliczanie kosztów produkcji
  • raportowanie stanu realizacji prac zleconych na poszczególnych etapach produkcji

Oczekiwania wobec Kandydatów

  • wykształcenie kierunkowe
  • doświadczenie zawodowe związane z pracą w wydawnictwie: znajomość wszystkich etapów procesu wydawniczego
  • zdolności organizacyjne, dobra organizacja pracy
  • komunikatywność
  • sumienność, skrupulatność w prowadzeniu dokumentacji;
  • znajomość zasad edytorskich i poligrafii
  • znajomość zasad kosztorysowania i rozliczania wydania publikacji
  • znajomość zasad korekty redakcyjnej i technicznej

Dodatkowo:

  • życiorys ze zdjęciem
  • list motywacyjny

Dokumenty aplikacyjne

Oferty prosimy składać mailowo na adres: joanna.skopinska@uni.lodz.pl lub w Sekretariacie Wydawnictwa UŁ ul. Matejki 34a, 90-131 Łódź, pok. 4 tel. 42 235 01 65, w terminie 21 dni od daty ogłoszenia.

Zastrzegamy sobie kontakt z wybranymi osobami.

Data ogłoszenia: 12 maja 2022 Termin nadsyłania ofert: 1 czerwca 2022
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Jednostki Ogólnouczelniane, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Miasto: Łódź Stanowisko: specjalista - koordynator ds. produkcji Wydawnictwa UŁ Wymiar godzinowy: 1/1