konserwator książki

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego Jednostki Ogólnouczelniane

Konserwator książki

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego

Jednostki Ogólnouczelniane

zatrudni pracownika

do Pracowni Konserwacji Zbiorów

w pełnym wymiarze czasu pracy

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe, tj. konserwacja dzieł sztuki, specjalizacja konserwacja i restauracja papieru i skóry;
  • umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows);
  • sprawność manualna, precyzja;
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole;
  • umiejętność organizacji czasu pracy i podziału zadań.

Dodatkowe atuty:

  • doświadczenie w konserwacji obiektów na podłożu papierowym.

Zakres obowiązków:

  • wykonywanie prac konserwatorskich: czyszczenie, sklejanie przedarć i prostowanie kart, uzupełnianie ubytków, dublowanie, odkwaszanie, itp.;
  • wykonywanie prac introligatorskich: oprawa ksiąg, wykonywanie obwolut, teczek i pudeł ochronnych;
  • prowadzenie dokumentacji konserwatorskiej;
  • kontrola i ocena warunków przechowywania zbiorów;
  • opiniowanie pod względem konserwatorskim obiektów do wystaw;
  • sporządzanie opisów prac konserwatorskich wybranych zbiorów do projektów;
  • organizowanie zaopatrzenia pracowni konserwatorskiej w odpowiedni sprzęt i materiały niezbędne do pracy;
  • udział w warsztatach, prelekcjach i innych formach szkolenia, dotyczących problematyki konserwatorskiej.

Warunki pracy:

  • wysiłek fizyczny;
  • praca ze szkodliwymi substancjami chemicznymi stosowanymi w konserwacji dzieł na podłożu papierowym.

Co oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji;
  • bogaty pakiet socjalny (m.in. dofinansowanie wypoczynku pracownika i członków rodziny, dofinansowanie zakupu biletów na imprezy kulturalne, dofinansowanie przedszkola dla dzieci, pracowniczy program emerytalny);
  • przyjazną atmosferę w zespole.

Prosimy o przesłanie swojej oferty (CV oraz list motywacyjny) w wersji elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@lib.uni.lodz.pl

Zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej jedynie z wybranymi kandydatami.

Data ogłoszenia: 20 maja 2022 Termin nadsyłania ofert: 30 czerwca 2022
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Jednostki Ogólnouczelniane, Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego Miasto: Łódź Stanowisko: konserwator książki Wymiar godzinowy: 1/1