specjalista

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego Jednostki Ogólnouczelniane

Uniwersytet Łódzki

zatrudni

pracownika na stanowisku specjalisty

w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego

w wymiarze pełnego etatu

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe,
  • ugruntowana wiedza z zakresu bibliometrii i bibliografii,
  • doświadczenie w pracy z narzędziami SciVal i InCites,
  • doświadczenie w pracy analitycznej z naukowymi bazami danych,
  • znajomości następujących baz: Polska Bibliografia Naukowa, Web of Science, Scopus, Google Scholar,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie,
  • umiejętności organizacyjne i planowania pracy,
  • znajomość obsługi pakietu Ms Office 365 (Excel na poziomie zaawansowanym) oraz narzędzi do pracy online.

Zakres zadań wykonywanych na danym stanowisku pracy:

  • tworzenie zestawień i analiz bibliometrycznych/naukometrycznych oraz raportów cytowań publikacji naukowych na potrzeby grantów i awansów naukowych,
  • udzielanie konsultacji i prowadzenie szkoleń z zakresu bibliometrii,
  • monitorowanie i konsultowanie działań w profilach ORCID, PBN, Scopus oraz Web of Science,
  • świadczenie usług z zakresu informacji naukowej, baz danych oraz innych źródeł informacji,
  • praca informacyjna z użytkownikami Biblioteki, z wykorzystaniem aktualnych programów i narzędzi elektronicznych oraz źródeł tradycyjnych,
  • współpraca z innymi Jednostkami Uczelni oraz organizacjami zewnętrznymi.

Predyspozycje osobowościowe:

  • samodzielność, skuteczność i dobra organizacja pracy,
  • komunikatywność oraz umiejętność budowania trwałych relacji,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • poczucie odpowiedzialności oraz dokładność w wykonywaniu zadań,
  • rzetelność,
  • dyspozycyjność,
  • umiejętność pracy pod presją czasu.

Oferujemy:

  • stanowisko pracownika w Oddziale Informacji Naukowej i Analiz Bibliometrycznych Biblioteki UŁ,
  • praca od poniedziałku do piątku w trybie zmianowym w godz. 8-20,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (pełen etat),
  • bogaty pakiet świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • karta sportowa FitProfit.

Prosimy o przesłanie swojej oferty (CV oraz list motywacyjny) w wersji elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@lib.uni.lodz.pl w terminie 21 dni od daty ukazania się ogłoszenia.

Zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej jedynie z wybranymi kandydatami.

Data ogłoszenia: 3 czerwca 2022 Termin nadsyłania ofert: 23 czerwca 2022
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Jednostki Ogólnouczelniane, Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego Miasto: Łódź Stanowisko: specjalista Wymiar godzinowy: 1/1