referent - sekretarz redakcji czasopisma naukowego Wydawnictwa UŁ

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Jednostki Ogólnouczelniane

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

ogłasza konkurs na stanowisko

International Studies. Interdisciplinary Political and Cultural Journal

½ etatu

Zadania:

  • nadzór nad terminową realizacją planu wydawniczego czasopisma
  • obsługa administracyjna procesu wydawniczego czasopisma: zawieranie umów autorskich, rejestrowanie wpływu dokumentów, zawieranie umów o dzieło, rozliczanie honorariów
  • wprowadzanie danych dotyczących przebiegu czynności związanych z realizacją procesu wydawniczego do systemu OJS (Open Journal System)
  • promocja czasopisma na arenie krajowej i międzynarodowej
  • weryfikacja kompletności materiału (zgodnie z zaleceniami redakcji) do poszczególnych zeszytów czasopism i przekazywanie do Wydawnictwa UŁ
  • kontrola terminów rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych etapów procesu wydawniczego ustalonych we współpracy z redaktorem naczelnym i Wydawnictwem UŁ
  • opracowywanie krótkich materiałów informacyjnych, tzw. newsletterów
  • przygotowywanie okresowych sprawozdań

Oczekiwania wobec Kandydatów

  • wyższe wykształcenie
  • ogólna znajomość problematyki związanej z publikacją czasopism naukowych
  • ogólna znajomość etapów procesu wydawniczego i redakcji publikacji naukowych
  • zdolności organizacyjne, dobra organizacja pracy
  • komunikatywność
  • sumienność, skrupulatność w prowadzeniu dokumentacji
  • umiejętność formułowania krótkich tekstów informacyjnych i marketingowych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Umiejętność edytorskie mile widziane
  • biegłość w obsłudze komputera
  • znajomość mediów społecznościowych

Dodatkowo:

Dokumenty aplikacyjne

  • życiorys ze zdjęciem
  • list motywacyjny
  • inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje i doświadczenie zawodowe

Oferty prosimy składać na mailowo na adres agnieszka.kalowska@uni.lodz.pl w terminie 21 dni od daty ogłoszenia.

Zastrzegamy sobie kontakt z wybranymi osobami.

Data ogłoszenia: 14 czerwca 2022 Termin nadsyłania ofert: 4 lipca 2022
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Jednostki Ogólnouczelniane, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Miasto: Łódź Stanowisko: referent - sekretarz redakcji czasopisma naukowego Wydawnictwa UŁ Wymiar godzinowy: 1/2