pracownik naukowo-techniczny

Pracownia Cytometrii Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Pracownia Cytometrii, Katedra Biofizyki Molekularnej

Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego,

poszukuje pracownika naukowo-technicznego

Wymiar zatrudnienia: pełny wymiar czasu pracy.

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony (okres próbny 3 miesiące) z możliwością przedłużenia.

Wymagania:

  • Wykształcenie w zakresie biologii, biotechnologii, chemii lub pokrewne;
  • Doświadczenie w pracy laboratoryjnej (umiejętność przygotowywania odczynników chemicznych, prowadzenia hodowli komórek, planowania i prowadzenia eksperymentów typu dawka-efekt);
  • Znajomość technik laboratoryjnych: grawimetrii, spektrofotometrii, spektrofluorymetrii; mile widziana jest znajomość podstaw cytometrii przepływowej;
  • Znajomość obsługi komputera w zakresie programów pakietu MS Office i GraphPad Prism;
  • Biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie, znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym;
  • Rzetelne podejście do powierzonych zadań;
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole;

Zakres obowiązków:

  • Przygotowywanie odczynników chemicznych na potrzeby badań prowadzonych w Pracowni Cytometrii;
  • Hodowla linii komórkowych, w tym przygotowanie komórek do bankowania;
  • Pomoc techniczna w pracy eksperymentalnej prowadzonej w Pracowni Cytometrii;
  • Dbałość o poprawne funkcjonowanie laboratoryjnej aparatury pomiarowej;
  • Dbałość o czystość i stałą dostępność sprzętu laboratoryjnego;
  • Pomoc techniczna w przygotowaniu materiałów dydaktycznych;
  • Inne powierzone przez bezpośredniego przełożonego albo Dziekana Wydziału obowiązki organizacyjne.

Dokumenty aplikacyjne (podanie o zatrudnienie skierowane do Dziekana, CV, list motywacyjny, kopia dyplomu) należy składać osobiście lub drogą pocztową do dnia 6 lipca 2022 r. (włącznie), w siedzibie Pracowni Cytometrii, Budynek D, pokój W24, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, ul. Pomorska 141/143, 90-236 Łódź, (tel. 42-635-41-00) lub na adres poczty elektronicznej: blazej.rychlik@biol.uni.lodz.pl.

W przypadku przesyłek pocztowych decyduje data nadejścia przesyłki w ww. terminie.

Zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia rozmów z wybranymi osobami. Dojazd i pobyt odbywa się na koszt własny kandydata.

Data ogłoszenia: 22 czerwca 2022 Termin nadsyłania ofert: 6 lipca 2022
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Pracownia Cytometrii Miasto: Łódź Stanowisko: pracownik naukowo-techniczny Wymiar godzinowy: pełny etat