pracownik naukowo-techniczny

Katedra Biofizyki Medycznej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Katedra Biofizyki Medycznej

Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska
Uniwersytetu Łódzkiego,

poszukuje pracownika naukowo-technicznego

Wymiar zatrudnienia: pełny wymiar czasu pracy.

wymagania:

  • tytuł zawodowy magistra w zakresie biologii, biotechnologii lub pokrewne
  • umiejętność przygotowywania odczynników chemicznych, planowania i prowadzenia eksperymentów typu dawka-efekt
  • znajomość technik laboratoryjnych: m in spektrofotometrii, spektrofluorymetrii, elektroforezy
  • podstawowa wiedza z zakresu mikroskopii świetlnej oraz fluorescencyjnej
  • wiedza statystyczna pozwalająca na statystyczne opracowanie uzyskanych wyników
  • doświadczenie w zakresie hodowli komórek w warunkach sterylnych
  • biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie
  • znajomość obsługi komputera w zakresie programów pakietu ms office
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym samodzielne studiowanie specjalistycznych prac naukowych i komunikowania się
  • udokumentowana działalność naukowa (udział w organizacjach naukowych, komunikaty konferencyjne, publikacje naukowe, nagrody, staż naukowy w krajowej lub zagranicznej jednostce naukowej)
  • rzetelne podejście do powierzonych zadań
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

zakres obowiązków:

  • przygotowywanie odczynników chemicznych
  • hodowla komórek w warunkach sterylnych
  • dbałość o poprawne funkcjonowanie laboratoryjnej aparatury pomiarowej
  • dbałość o czystość i stałą dostępność sprzętu laboratoryjnego
  • pomoc techniczna w przygotowaniu materiałów dydaktycznych
  • aktywne uczestnictwo w planowaniu badań, analizie wyników oraz przygotowywaniu manuskryptów publikacji, a także prezentacja wyników na konferencjach naukowych
  • realizacja zadań badawczych z zakresu m in oceny cytotoksyczności i genotoksyczności badanych związków, rodzaju śmierci komórkowej wywołanej przez badane związki
  • prowadzenie dokumentacji badawczej, w tym przygotowywanie okresowych raportów z wykonanych zadań.

Dokumenty aplikacyjne (podanie o zatrudnienie skierowane do Dziekana Wydziału BiOŚ UŁ, CV, list motywacyjny, kopia dyplomu) należy składać osobiście lub drogą pocztową do dnia 12 lipca 2022 r. (włącznie), w Katedrze Biofizyki Medycznej (Budynek D, pokój Bfi36) lub w sekretariacie Instytutu Biofizyki (Budynek D, pokój Bfi8), adres: Agnieszka Marczak, Katedra Biofizyki Medycznej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, ul. Pomorska 141/143, 90-236 Łódź, lub na adres mailowy: agnieszka.marczak@biol.uni.lodz.pl (tel. 42-635-44-79).

W przypadku przesyłek pocztowych decyduje data nadejścia przesyłki w ww. terminie. Zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia rozmów z wybranymi osobami. Dojazd i pobyt odbywa się na koszt własny kandydata.

Data ogłoszenia: 4 lipca 2022 Termin nadsyłania ofert: 12 lipca 2022
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Biofizyki Medycznej Miasto: Łódź Stanowisko: pracownik naukowo-techniczny Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne Wymiar godzinowy: pełny etat