pracownik administracyjny (inspektor ds. BHP)

Inspektorat BHP Administracja

Uniwersytet Łódzki zatrudni pracownika administracyjnego (inspektora ds. BHP - 1 etat) w Inspektoracie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w pełnym wymiarze czasu pracy

Miejsce świadczenia pracy:

  • siedziba Inspektoratu BHP UŁ – Łódź, ul. Jana Matejki 32/38 (wejście od ul. Narutowicza);
  • praca poza siedzibą Inspektoratu (praca w terenie).

Informacje uzupełniające:

  • praca przy monitorze ekranowym.
  • wykształcenia spełniającego wymagania kwalifikacyjne określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 roku w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy w §4 pkt.2 ppkt. 2-3 (Dz.U. 1997 nr 109 poz. 704);
  • znajomości i umiejętności korzystania z przepisów prawa pracy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • umiejętności obsługi MS Office (znaczna część zadań jest wykonywana z udziałem Word, Excel, Power Point) oraz urządzeń biurowych;
  • zaangażowania, odpowiedzialności, chęci pogłębiania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • bardzo dobrych umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych;
  • umiejętności realizacji pracy indywidualnie i w zespole;
  • rozwiniętych umiejętności: analitycznego myślenia, spostrzegawczości; współpracy z ludźmi na różnym poziomie struktury organizacyjnej.

Zakres zadań:

realizacja zadań z obszaru bhp wynikających z obowiązujących przepisów prawa w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy, a w szczególności:

  • udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy;
  • prowadzenie postępowań powypadkowych, analiza wypadków i zdarzeń potencjalnie wypadkowych oraz opracowywanie działań korygujących;
  • prowadzenie szkoleń w zakresie bhp;
  • udział w opracowywaniu wewnętrznych aktów prawnych, procedur, instrukcji dotyczących bhp;
  • prowadzenie wymaganej przepisami prawa i wewnętrznymi regulacjami dokumentacji w zakresie bhp;
  • inne zadania określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. 1997 nr 109 poz. 704);
  • współpraca z jednostkami Uniwersytetu Łódzkiego oraz podmiotami zewnętrznymi w zakresie niezbędnym do realizacji zadań realizowanych przez Inspektorat BHP UŁ.

Od kandydatki / kandydata wymagamy:

Mile widziane:

  • aktualne szkolenie okresowe dla pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • ukończone kursy z zakresu udzielania pierwszej pomocy;
  • umiejętność posługiwania się językiem angielskim na poziomie swobodnej konwersacji;
  • umiejętność formułowania argumentów i obrony własnego stanowiska;
  • umiejętność rozwiązywania sytuacji konfliktowych i poszukiwania kompromisowych rozwiązań;
  • zdolność do wybierania i rekomendowania najbardziej optymalnych rozwiązań.

Co oferujemy?

  • stanowisko kandydatki / kandydata zależeć będzie od jej / jego kompetencji i doświadczenia zawodowego;
  • pracę w instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku gwarantującej stabilne zatrudnienie;
  • przyjazną atmosferę pracy w zespole specjalistów;
  • bogaty pakiet socjalny (m.in. pracowniczy program emerytalny, karta Fit-Profit, prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do: wypoczynku pracownika i członków rodziny, zakupu biletów na imprezy kulturalne, a także preferencyjne warunki korzystania z Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego).

Wymagane dokumenty:

  • Zgłoszenia (CV zawodowe) prosimy przesyłać na adres: dagmara.kajdanek@uni.lodz.pl do dnia 14 października 2022 r. z tytułem wiadomości: “Rekrutacja – Inspektorat Bezpieczeństwa i higieny pracy”.
  • Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych tylko z wybranymi osobami.

Data ogłoszenia: 14 września 2022 Termin nadsyłania ofert: 14 października 2022
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Administracja, Inspektorat BHP Miasto: Łódź (Łódź-Śródmieście) Stanowisko: pracownik administracyjny (inspektor ds. BHP) Wymiar godzinowy: pełny etat