pracownik naukowo-techniczny

Katedra Fizyki Ciała Stałego Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

U N I W E R S Y T E T Ł Ó D Z K I

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

Zatrudni pracownika w grupie pracowników naukowo-technicznych w Katedrze Fizyki Ciała Stałego w wymiarze pełnego etatu;

Zadania

  • Pomoc w projektowaniu technicznym nowych ćwiczeń na rzecz II Pracowni Fizycznej oraz Pracowni Elektroniki i Telekomunikacji
  • Konserwacja zestawów ćwiczeniowych i przyrządów pomiarowych w/w pracowniach
  • Udział w procesie dydaktycznym
  • Konserwacja i utrzymanie warunków pracy UHV w systemie MULTIPROBE XPS/UPS/AES/STM/AFM/LEED
  • Pomoc przy realizacji projektów badawczych z zakresu wykonywania pomiarów na systemie MULTIPROBE/XPS/UPS/AES/STM/AFM/LEED oraz NT-MDT

Oczekiwania wobec Kandydatów

  • Wyższe wykształcenie w zakresie Fizyki
  • Doświadczenie zawodowe związane z układami wysokiej częstotliwości
  • Oczekiwane doświadczenie w pracy na systemach UHV
  • Biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie, znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Znajomość programów komputerowych Gwiddion, Casa, IgorPro, Medea
  • Umiejętność pracy ze studentami oraz pracy w grupie badawczej

Dokumenty aplikacyjne

  • Życiorys
  • List motywacyjny z uzasadnieniem i krótką prezentacją doświadczeń zawodowych

Oferty prosimy składać w Sekretariacie Katedry Fizyki Ciała Stałego UŁ, ul. Pomorska 149/153, Łódź, pok. 509, tel. 42 635-56-87,

w terminie 10 dni od daty ogłoszenia. Zastrzegamy sobie kontakt z wybranymi osobami.

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych – Dz.U. z 2015 r., poz. 2135 wraz ze zmianami).

Data ogłoszenia: 8 listopada 2016 Termin nadsyłania ofert: 17 listopada 2016
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej, Katedra Fizyki Ciała Stałego Miasto: Łódź Stanowisko: pracownik naukowo-techniczny Wymiar godzinowy: pełny etat