sekretarz redakcji czasopisma

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Jednostki Ogólnouczelniane

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

ogłasza konkurs na stanowisko

Sekretarza redakcji czasopisma

Studia Ceranea. Journal of the Waldemar Ceran Research Centre for the History and Culture of the Mediterranean Area and South-East Europe

½ etatu

Zadania:

  • Obsługa administracyjna procesu wydawniczego czasopisma: zawieranie umów autorskich, rejestrowanie wpływu dokumentów, zawieranie umów o dzieło, rozliczanie honorariów;
  • Wprowadzanie danych dotyczących przebiegu czynności związanych z realizacją procesu wydawniczego do systemu OJS (Open Journal System);
  • Kierowanie materiałów autorskich do ceny przez redaktora naczelnego lub redaktora tematycznego na etapie selekcji materiału;
  • Kierowanie do opiniowania do wskazanych recenzentów
  • Kompletowanie materiału do poszczególnych zeszytów czasopism i przekazywanie do Wydawnictwa UŁ i platformy Sciendo wydawnictwa De Gruyter;
  • Kontrola terminów rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych etapów procesu wydawniczego ustalonych we współpracy z redaktorem naczelnym i Wydawnictwem UŁ;
  • Opracowywanie krótkich materiałów informacyjnych dla autorów tzw. newsletterów;
  • Przygotowywanie okresowych sprawozdań;

Oczekiwania wobec Kandydatów

  • Wyższe wykształcenie;
  • Zdolności organizacyjne, dobra organizacja pracy;
  • Komunikatywność;
  • Sumienność, skrupulatność w prowadzeniu dokumentacji;
  • Ogólna znajomość problematyki związanej z publikacją czasopism naukowych;
  • Ogólna znajomość etapów procesu wydawniczego i redakcji publikacji naukowych;
  • Umiejętność formułowania krótkich tekstów informacyjnych i marketingowych
  • Biegła znajomość języków niemieckiego i rosyjskiego
  • Znajomość języka angielskiego
  • Umiejętność edytorskie mile widziane

Dodatkowo:

Dokumenty aplikacyjne

  • życiorys ze zdjęciem
  • list motywacyjny

Oferty prosimy składać na mailowo na adres agnieszka.kalowska@uni.lodz.pl lub
w Sekretariacie Wydawnictwa UŁ, ul. Lindleya 8 , pok. 3, tel. 42 235 01 65, w terminie 21 dni od daty ogłoszenia.

Zastrzegamy sobie kontakt z wybranymi osobami.

Data ogłoszenia: 4 czerwca 2018 Termin nadsyłania ofert: 22 czerwca 2018
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Jednostki Ogólnouczelniane, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Miasto: Łódź Stanowisko: sekretarz redakcji czasopisma Wymiar godzinowy: 1/2