główny specjalista ds. ochrony danych osobowych (Inspektor Ochrony Danych)

Inspektor Ochrony Danych z Biurem Ochrony Danych Administracja

UNIWERSYTET ŁÓDZKI

zatrudni

Głównego specjalistę ds. ochrony danych osobowych

(Inspektor Ochrony Danych)

Zadania:

Do podstawowych obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy:

  • pełnienie funkcji Inspektora Ochrony Danych w zakresie wynikającym z przepisów prawa,
  • prowadzenie rejestrów i dokumentacji z zakresu bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych,
  • udzielanie wsparcia współpracownikom i jednostkom w zakresie projektowania i wdrażania rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych,
  • udział w tworzeniu i aktualizowaniu dokumentacji związanej z procesami przetwarzania danych osobowych,
  • nadzór oraz przeprowadzanie audytów dotyczących przestrzegania zasad przetwarzania danych osobowych,
  • przygotowywanie raportów i analiz dotyczących ryzyka przetwarzania danych osobowych,
  • prowadzenie szkoleń wewnętrznych oraz budowanie świadomości i wiedzy pracowników w zakresie zgodnego z prawem przetwarzania danych osobowych,
  • rozwiązywanie bieżących problemów w obszarach dotyczących przetwarzania danych osobowych,
  • opiniowanie umów i klauzul umownych dotyczących przetwarzania danych osobowych,
  • opracowywanie opinii oraz rekomendacji z zakresu ochrony danych osobowych.

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe,
  • min. 5 letni staż pracy,
  • doświadczenie w zawodowe na stanowisku związanym z ochroną danych osobowych,
  • bardzo dobra praktyczna znajomość Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogóle rozporządzenie o ochronie danych osobowych),
  • znajomość zagadnień z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  • brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

Wymagania pożądane:

  • wykształcenie wyższe na kierunku: prawo, administracja, informatyka,
  • ukończone studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa informacji lub ochronnych danych osobowych,
  • 2 letnie doświadczenie w pracy w szkole wyższej,
  • samodzielność i umiejętność organizacji pracy,
  • umiejętność skutecznej komunikacji oraz asertywności.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • CV,
  • list motywacyjny,
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających wymagany staż pracy,
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje,
  • pisemne oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystania z pełni praw publicznych,
  • pisemne oświadczenie dotyczące tego, iż kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

Kandydat może być zobowiązany do okazania w wyznaczonym terminie oryginałów w/w dokumentów pod rygorem wykluczenia z procedury rekrutacyjnej. O wykluczeniu informuje się kandydata pisemnie lub w inny sposób.

Osoba wybrana do zatrudnienia będzie zobowiązana do przedstawienia oryginału aktualnego „Zapytania
o udzielenie informacji o osobie” z Krajowego Rejestru Karnego.

Prosimy o przesłanie dokumentów aplikacyjnych na adres e-mailowy: kanclerzul@uni.lodz.pl w terminie 14 dni od dnia ukazania się ogłoszenia.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Data ogłoszenia: 4 września 2018 Termin nadsyłania ofert: 17 września 2018
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Administracja, Inspektor Ochrony Danych z Biurem Ochrony Danych Miasto: Łódź Stanowisko: główny specjalista ds. ochrony danych osobowych (Inspektor Ochrony Danych)