pracownik administracyjny - koordynator w dziale deponowania

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Jednostki Ogólnouczelniane

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

ogłasza konkurs na stanowisko

1/1 etatu

Zadania

  • Aplikacja do baz treści naukowych wraz z przygotowaniem materiałów do złożenia wniosków;
  • Koordynowanie procesu deponowania czasopism i monografii naukowych Wydawnictwa UŁ w bazach treści naukowych polskich i międzynarodowych, na Platformie Czasopism UŁ (Open Journal System) i w Repozytorium UŁ.
  • Deponowanie ebooków do sprzedaży;
  • Rejestracja numerów DOI;
  • Deponowanie egzemplarzy obowiązkowych publikacji elektronicznych w Bibliotece Narodowej;
  • Weryfikacja jakości plików mobilnych do sprzedaży (epub, mobi);
  • Kontrola jakości plików zgodnie z wymogami baz;
  • Archiwizacja plików produkcyjnych;

Oczekiwania wobec Kandydatów

  • Znajomość branży wydawniczej i podstawowych zasad edytorskich.
  • Umiejętność obsługi programu Adobe Acrobat.
  • Znajomość zasad upowszechniania elektronicznych publikacji naukowych, w tym wiedza o najważniejszych bazach treści naukowych.
  • Wiedza o funkcjonowaniu repozytoriów treści naukowych.
  • Wiedza o funkcjonowaniu platform płatnego udostępniania.
  • Praktyczne umiejętności związane z obsługą czynności deponowania i aplikowania do zasobów treści naukowych.
  • Umiejętności organizacyjne, dobra komunikacja, planowanie pracy własnej i zespołu.

Dodatkowo

  • Znajomość języka angielskiego

Dokumenty aplikacyjne

  • Życiorys ze zdjęciem;
  • List motywacyjny.

Oferty prosimy składać mailowo na adres agnieszka.janicka@uni.lodz.pl lub w Sekretariacie Wydawnictwa UŁ, ul. Lindleya8,90-131 Łódź, pok. 3,tel. 42 665-58-61, w terminie 30 dni od daty ogłoszenia.

Zastrzegamy sobie kontakt z wybranymi osobami.

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych – Dz.U. Nr 101 poz. 926 z późn.zmianami).

Data ogłoszenia: 24 października 2018 Termin nadsyłania ofert: 24 listopada 2018
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Jednostki Ogólnouczelniane, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Miasto: Łódź Stanowisko: pracownik administracyjny - koordynator w dziale deponowania Wymiar godzinowy: 1/1