inspektor ds. bezpieczeństwa i higieny pracy

Inspektorat BHP Administracja

Uniwersytet Łódzki

zatrudni

Inspektora ds. bezpieczeństwa i higieny pracy

w wymiarze pełnego etatu

Wymagania niezbędne

  • wykształcenie: wyższe kierunkowe lub studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa
    i higieny pracy;
  • staż pracy: wymagany jest minimum 2-letni staż pracy w służbie bhp;
  • aktualne szkolenie okresowe dla pracowników służby bhp;
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa pracy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • umiejętność biegłej obsługi komputera (MS Office) oraz urządzeń biurowych;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnej konwersacji;
  • rozwinięte umiejętności: komunikacyjne i interpersonalne; analitycznego myślenia, spostrzegawczości; motywowania innych w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy; współpracy z ludźmi na różnym poziomie struktury organizacyjnej i pracy w zespole; przeprowadzania szkoleń;
  • umiejętność pracy w sytuacjach stresowych.

Zakres obowiązków:

  • realizacja zadań z obszaru bhp w Uniwersytecie Łódzkim wynikających z obowiązujących przepisów prawa w obszarze bhp;
  • prowadzenie, wymaganej przepisami prawa i wewnętrznymi regulacjami, dokumentacji
    w zakresie bhp;
  • opracowywanie: procedur, instrukcji dotyczących bhp;
  • prowadzenie postępowań powypadkowych, analiza wypadków i zdarzeń potencjalnie wypadkowych oraz opracowywanie działań korygujących;
  • udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy;
  • prowadzenie audytów wewnętrznych oraz szkoleń w zakresie bhp;
  • inicjowanie i rozwijanie na terenie uczelni różnych form popularyzacji problematyki bhp.

Warunki pracy na stanowisku:

  • siedziba Inspektoratu BHP UŁ– ul. Jana Matejki 32/38;
  • praca poza siedzibą Inspektoratu (praca w terenie);
  • praca przy komputerze.

Oferta kandydata musi zawierać:

  • CV wraz z listem motywacyjnym;
  • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, doświadczenie zawodowe, ewentualne dodatkowe uprawnienia i kwalifikacje;
  • kserokopie świadectw pracy i/lub w przypadku pozostawania w stosunku pracy, zaświadczenie o zatrudnieniu potwierdzające wymagany staż pracy;

W przypadku przedstawienia przez kandydata dokumentów w języku obcym, należy dołączyć ich tłumaczenie na język polski dokonane bezpośrednio przez kandydata albo biuro tłumaczeń, albo tłumacza przysięgłego.

Aplikacje należy składać osobiście do dnia 19 grudnia 2018 r. na adres:

Uniwersytet Łódzki,
ul. Narutowicza 68, 90 - 136 Łódź - Biuro Rektora Kancelaria pok. 001a (poziom -1)
z dopiskiem dla Inspektoratu BHP UŁ - nabór na stanowisko inspektora ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Za datę doręczenia uważa się datę otrzymania dokumentów przez UŁ (datę wpływu). Dokumenty doręczone po ww. terminie nie będą rozpatrywane.

Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych tylko z wybranymi osobami.

O terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie.

Data ogłoszenia: 5 grudnia 2018 Termin nadsyłania ofert: 19 grudnia 2018
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Administracja, Inspektorat BHP Miasto: Łódź Stanowisko: inspektor ds. bezpieczeństwa i higieny pracy Wymiar godzinowy: pełny etat