pracownik naukowo-techniczny

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

U N I W E R S Y T E T Ł Ó D Z K I

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

Zatrudni pracownika naukowo-technicznego w Katedrze Fizyki Ciała Stałego w wymiarze pełnego etatu na czas realizacji projektu naukowo–badawczego (31.03.2020) pt. „Opracowanie i wdrożenie procesu wielowarstwowego wydruku Ink-Jet Na potrzeby elektroniki elastycznej”.

Zadania

Głównym zadaniem Kandydata będzie udział w opracowaniu metody łączenia materiałów organicznych (atramentów) o różnych właściwościach w procesie druku wielowarstwowego metodą Ink-Jet układów OLED (organiczne diody elektroluminescencyjne) przy zachowaniu pełnej precyzji i kontroli. Realizacja wyżej wymienionego zadania będzie zawiązana ze znalezieniem odpowiednich warstw buforach zapewniających brak mieszania się poszczególnych warstw nakładanych atramentów z jednoczesnym zachowaniem ich własności fizyko-chemicznych.

Oczekiwania wobec Kandydatów

  • Posiadać dyplom uzyskania stopnia magistra w zakresie fizyki
  • Mile widziana znajomość zagadnień związanych z obsługą aparatury ultra wysokiej próżni (UHV) oraz technik badawczych: STM/AFM, XPS oraz technik badania powierzchni IR/UV-VIS/Elipsometria
  • Mile widziana znajomość podstaw elektroniki molekularnej
  • Kandydat powinien posiadać udział w publikacjach z dziedziny nanotechnologii
  • Wykazać znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie
  • Umiejętność prowadzenia badań naukowych

Dokumenty aplikacyjne

  • Życiorys
  • List motywacyjny z uzasadnieniem i krótką prezentacją doświadczeń zawodowych
  • Kserokopię dowodu osobistego
  • Kserokopię (odpisy) dyplomów ukończenia studiów
  • Podanie o zatrudnienie skierowane do Dziekana Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego

Dodatkowe informacje:

Zgłoszenie należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres mailowy; Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, ul. Pomorska 149/153 pok. 509 B 90-236 Łódź, e-mail: justyna.czerwinska@uni.lodz.pl w terminie do dnia 10.12.2018

Zastrzegamy sobie kontakt z wybranymi osobami.

Data ogłoszenia: 5 grudnia 2018 Termin nadsyłania ofert: 10 grudnia 2018
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Miasto: Łódź Stanowisko: pracownik naukowo-techniczny Wymiar godzinowy: pełny etat