asystent naukowy

Katedra Mediów i Kultury Audiowizualnej Wydział Filologiczny

NAZWA JEDNOSTKI: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: asystent naukowy

LICZBA STANOWISK: 1

TYP KONKURSU: SONATA BIS

GRUPA NAUK: HS

DZIEDZINA: nauki humanistyczne

DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki o sztuce lub nauki o kulturze i religii

DATA OGŁOSZENIA: 13.12.2018

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 2019-01-12 12:00

FORMA SKŁADANIA OFERT: email: konrad.klejsa@uni.lodz.pl.

LINK DO STRONY: www.filmoznawstwo.uni.lodz.pl ; www.filolog.uni.lodz.pl

SŁOWA KLUCZOWE: kultura PRL, rozpowszechnianie filmów

Wymagania:

Pracownik będzie członkiem zespołu opracowującego projekt „Rozpowszechnianie filmów w Polsce w latach 1945-1989: ogólnokrajowe ramy instytucjonalne i lokalne studium przypadku” (SONATA BIS, 2016/22/E/HS2/00135), kierowany przez dr hab. Konrada Klejsę.

Do konkursu może przystąpić kandydat/ka, który/a:

- uzyskał/a stopień doktora nauk humanistycznych w latach 2014-2018;

- legitymuje się publikacjami naukowymi w zakresie polskiej kultury filmowej po 1945 roku;

- w okresie czterech lat przed złożeniem wniosku nie pracował/a na Uniwersytecie Łódzkim i nie współpracował/a z kierownikiem projektu w realizacji badań finansowanych w trybie konkursowym;

- zna język angielski na poziomie akademickim;

- posiada umiejętność zarówno samodzielnej pracy naukowej, jak i współpracy w ramach zespołu orazmotywację do pracy badawczej, dyspozycyjność i zaangażowanie.

Opis zadań:

Zadania pracownika będą polegały na:

- weryfikacji listy zagranicznych filmów fabularnych rozpowszechnianych w polskich kinach od poł. 1945 do końca 1989 celem wytworzenia bazy danych;

- zbieraniu danych na temat ogólnopolskich ram rozpowszechniania filmów krótkometrażowych (dodatki do seansów filmów fabularnych)

- opracowaniu listy pełnometrażowych kinowych filmów fabularnych emitowanych przez ogólnopolskie kanały TVP do końca 1989 oraz jej weryfikacja celem wytworzenia bazy danych;

- współpracy w przeprowadzaniu wywiadów pogłębionych (metoda historii mówionej) z osobami współkształtującymi politykę rozpowszechniania filmów na poziomie ogólnokrajowym

- analizie wydawanych w okresie 1956-1980 czasopism poświęconych kulturze filmowej i telewizyjnej, pod kątem informacji dotyczących rozpowszechniania filmów;

- analizie ogólnopolskich ram instytucjonalnych związanych z rozpowszechnianiem filmów w polskich kinach w latach 1945-1989 – celem przygotowania publikacji naukowych prezentujących cząstkowe wyniki badań;

- analizie ogólnopolskich ram instytucjonalnych związanych z rozpowszechnianiem filmów w ogólnopolskich kanałach TVP w latach 1952-1989 – celem przygotowania publikacji naukowych prezentujących cząstkowe wyniki badań.

Pracownik, jako członek zespołu projektowego, w okresie zatrudnienia zostanie zobowiązany/a do:

- prezentowania wyników badań na przynajmniej jednej ogólnopolskiej lub międzynarodowej konferencji naukowej;

- przygotowania (także w formule współautorstwa) dwóch artykułów naukowych będących rezultatem prac zespołu projektowego;

- promowania projektu poprzez publikacje internetowe lub współorganizację spotkania naukowego związanego z realizacją projektu.

Warunki zatrudnienia:

Planowane rozpoczęcie okresu zatrudnienia: 01.02.2019 (może ulec zmianie).

Okres zatrudnienia: 24 miesiące, z możliwością przedłużenia o dodatkowe 6 miesięcy w drodze aneksu do umowy.

Wysokość środków na miesięczne wynagrodzenie: 4500 zł „brutto brutto”.

Dodatkowe informacje:

Wymagane dokumenty:

- CV

- lista publikacji naukowych;

- list motywacyjny w jęz. angielskim;

- kopia dyplomu doktora;

- podanie o przyjęcie do pracy w Zakładzie Historii i Teorii Filmu, zawierające oświadczenie kandydata („Oświadczam, że w ciągu 4 lat poprzedzających złożenie wniosku nie byłem/am zatrudniony/a na pełny etat lub jego część na Uniwersytecie Łódzkim. Akceptuję fakt, że w okresie zatrudnienia na stanowisku, o które się ubiegam, nie mogę pobierać w jakiejkolwiek innej formie wynagrodzenia ze środków NCN, i nie mogę być zatrudniony/a w formie umowy o prace u innego pracodawcy”);

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 19 stycznia 2019 r.

Data ogłoszenia: 13 grudnia 2018 Termin nadsyłania ofert: 12 stycznia 2019
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny, Katedra Mediów i Kultury Audiowizualnej Miasto: Łódź Stanowisko: asystent naukowy Dyscyplina naukowa: nauki humanistyczne Wymiar godzinowy: pełen etat