redaktor inicjujący

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Jednostki Ogólnouczelniane

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

ogłasza konkurs na stanowisko

REDAKTORA INICJUJĄCEGO

w zakresie nauk

nauk humanistycznych (filozofia, historia, politologia)

½ etatu

Zadania

  • opracowywanie planu wydawniczego
  • inicjowanie projektów wydawniczych: publikacji naukowych, dydaktycznychi popularnonaukowych oraz serii wydawniczych
  • pozyskiwanie do współpracy autorów, recenzentów, redaktorów naukowych
  • opiniowanie prac zgłaszanych do opublikowania przez Wydawnictwo w zakresie przydatności merytorycznej i marketingowej
  • opracowywanie koncepcji edytorskiej wydania i kalkulacji kosztów
  • weryfikacja kompletności materiałów przekazywanych do wydania
  • współpraca marketingowa z Działem Sprzedaży i Promocji, ustalanie programów promocji publikacji z zakresu ww. nauk humanistycznych

Oczekiwania wobec Kandydatów

  • wyższe wykształcenie kierunkowe
  • znajomość aktualnychzagadnień w zakresie ww. dziedzin nauki
  • znajomośćetapów procesu wydawniczego i redakcji publikacji naukowych
  • wiedza o rynku publikacji z zakresu ww. nauk lub umiejętność wskazania źródeł pozyskania takich informacji
  • znajomość form promocji publikacji z zakresu filozofii, historii, politologii
  • znajomość branży wydawniczej
  • znajomość kanałów dystrybucji publikacji akademickich
  • znajomość języka angielskiego

Dodatkowo:

Dokumenty aplikacyjne

  • życiorys ze zdjęciem
  • list motywacyjny

Oferty prosimy składać mailowo na adres ewa.bluszcz@uni.lodz.pl w Sekretariacie Wydawnictwa UŁ, ul. Lindleya8,90-131 Łódź, pok. 3, tel. 42 665-58-61, w terminie 30 dni od daty ogłoszenia.

Zastrzegamy sobie kontakt z wybranymi osobami.

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych – Dz.U. Nr 101 poz. 926 z późn.zmianami).

Łódź, dnia 9.07.2019r.

Data ogłoszenia: 9 lipca 2019 Termin nadsyłania ofert: 7 sierpnia 2019
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Jednostki Ogólnouczelniane, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Miasto: Łódź Stanowisko: redaktor inicjujący