adiunkt naukowy

Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

OFERTA PRACY

Nazwa stanowiska: Młody Lider Zespołu Badawczego – adiunkt naukowy

Dziedzina: Nauki biologiczne

Sposób wynagradzania (wynagrodzenie w ramach umowy o pracę/stypendium):

Umowa o pracę w wymiarze całego etatu

Liczba ofert pracy:1

Kwota wynagrodzenia/stypendium („X0 000 PLN pełne koszty wynagrodzenia, tj. orientacyjna kwota wynagrodzenia netto to X 000 PLN”): 15000 PLN brutto brutto (~ 8600 netto) – młody lider zespołu (młody doktor, nie dłużej niż 9 lat po uzyskaniu stopnia naukowego) początek tego okresu wyznacza data roczna uzyskania stopnia, a koniec –data roczna terminu składania wniosków w konkursie na młodego lidera zespołu badawczego w ramach projektu TEAM-NET

Data rozpoczęcia pracy:1 października 2019

Okres zatrudnienia: 36 miesięcy

Instytucja (zakład / instytut / wydział / uczelnia / instytucja, miasto):Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Łódź

Kierownik/kierowniczka projektu:Prof. dr hab. inż. Andrzej Trochimczuk

Tytuł projektu: Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań w medycynie regeneracyjnej układu kostnego

Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Opis projektu: Celem projektu jest opracowanie nowych, polimerowo-ceramicznych biomateriałów kompozytowych przeznaczonych do zastosowań w medycynie regeneracyjnej – w sterowanej regeneracji układu kostnego. W ramach współpracy wszystkich zespołów badawczych opracowane zostaną implanty porowate do regeneracji tkanek kostnych oraz implanty stabilizujące kości pokryte innowacyjnymi materiałami powłokowymi wydzielające bioaktywne czynniki wzrostu i komponenty o właściwościach przeciwzapalnych.

Część badań biologicznych zaplanowana w projekcie realizowana przez Uniwersytet Łódzki polega na badaniach bezpieczeństwa oraz m.in. skuteczności przeciwdrobnoustrojowej,proregeneracyjnej, immunomodulującej uzyskanych kompozytów i implantów na złożonych modelach komórkowych (in vitro) i modelach zwierzęcych (in vivo), zgodnie z obowiązującymi stosowanymi normami (ISO) i standardami GLP, w porozumieniu z jednostką notyfikowaną.

Zadania badawcze: Podstawowe zadania badacze:

Ocena bezpieczeństwa in vitro skafoldów porowatych/ implantów litych i ich modyfikacji - klasyfikacja do kategorii niecytotoksycznych na modelach in vitro oraz eliminacja z kolejnych etapów badań biomateriałów o właściwościach cytotoksycznych/genotoksycznych;

Pozyskiwanie i oczyszczanie aktywnych biologicznie składowych biomateriałów;

Badanie aktywności pro-naprawczej i wspomagającej mechanizmy unaczynienia matrycy zawierającej substancje aktywne, a także działania przeciwdrobnoustrojowego na poziomie komórkowym, epigenetycznym i genetycznym oraz selekcja biomateriałów o optymalnych właściwościach;

Ocena bezpieczeństwa i bioaktywności in vivo implantów porowatych i ich modyfikacji - wykluczenie potencjalnych interakcji z krwią oraz działania drażniącego/uczulającego na skórę wg norm ISO;

Ocena bezpieczeństwa i bioaktywności in vivo implantów stabilizujących i ich modyfikacji, w tym efektywna implantacja badanych materiałów bez obserwacji negatywnych skutków pozabiegowych zgodnie z wytycznymi komisji ds. etyki badań na zwierzętach, wytycznych ISO, w konsultacji z jednostką notyfikowaną

Podstawowe zadania zarządczo-administracyjne:

Stworzenie i zarządzanie grupą badawczą

Nadzorowanie i kontrola etapów projektu oraz ich konsultowanie z pozostałymi członkami konsorcjum

Przygotowanie wniosku do komisji etycznej

Koordynowanie prac w konsultacji z jednostką notyfikowaną

Prowadzenie dokumentacji projektowej pod względem merytorycznym

Przygotowywanie raportów merytorycznych

Przygotowanie i realizacja usługi szkoleń z zakresu badań biologicznych oraz mikro/makroskopii konfokalnej zaplanowanej w projekcie

Prezentacja i rozpowszechnianie uzyskanych wyników na krajowych i zagranicznych konferencjach/targach

Oczekiwania wobec kandydatów:

Stopień doktora w zakresie nauk biologicznych lub pokrewnych nie dłużej niż 9 lat po uzyskaniu stopnia naukowego (początek tego okresu wyznacza data roczna uzyskania stopnia, a koniec –data roczna terminu składania wniosków w konkursie na młodego lidera zespołu badawczego w ramach projektu TEAM-NET)

Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Dorobek naukowy o zasięgu międzynarodowym (w tym publikacje w wiodących czasopismach z dziedziny nauk biologicznych lub pokrewnych, w których kandydat jest pierwszym lub korespondencyjnym autorem).

Doświadczenie w pracy w obszarze badań biologicznych w szczególności z zakresu biologii molekularnej i mikrobiologii udokumentowane realizacją projektów badawczych.

Minimum 6-miesięczny staż w renomowanej jednostce naukowej w obszarze badań biologicznych (w kraju innym niż kraj pochodzenia).

Udokumentowane doświadczenie w pracy w projektach naukowych (z uwzględnieniem roli w projekcie).

Mile widziane udokumentowane doświadczenie w zarządzaniu zespołem; kursy i szkolenia w tematyce związanej z projektem.

Z udziału w postępowaniu na Młodego Lidera Zespołu Badawczego wykluczeni są kandydaci, którzy w terminie składania wniosków wskazanym w ogłoszeniu o konkursie na stanowisko lidera zespołu badawczego zakończyli realizację projektów o analogicznym charakterze, w szczególności projektów LIDER finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju lub SONATA Bis finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Lista wymaganych dokumentów:

  • CV kandydata maks. 3 strony A4.
  • Listę publikacji oraz projektów badawczych ze wskazaniem roli w projekcie.
  • Minimum jeden, ale nie więcej niż pięć załączników umożliwiających ocenę najważniejszych osiągnięćnaukowych i/lub wdrożeniowych z ostatnich 10 lat, którymi są:

- pełne teksty publikacji (w języku oryginalnym),

- pełne teksty patentów (w języku oryginalnym; osiągnięciem nie mogą być zgłoszenia patentowe)

- opisy wdrożeń.

Opis oryginalności i przełomowości wyżej wymienionych osiągnięć i ich wpływu na rozwój danych dziedzin naukowych oraz dodatkowo opis osiągnięć i rezultatów ostatnio realizowanego projektu (do 3 stron A4).

Propozycja założeń i metod badawczych, które będą przedmiotem prac B+R zespołu badawczego kierowanego przez daną osobę w ramach realizowanego projektu wraz ze wskazaniem (jeśli dotyczy) zagranicznych partnerów naukowych, z którymi zamierza współpracować w ramach realizowanego projektu (do 4 stron A4).

Oferujemy:

Pracę w prestiżowym projekcie naukowym w młodej prężnie rozwijającej się grupie badawczej w dobrze wyposażonych laboratoriach umożliwiających pracę na modelach in vitro i in vivo. Możliwość realizacji badań w interdyscyplinarnej grupie badawczej na Uniwersytetem Łódzkim, we współpracy z Politechniką Wrocławską, Politechniką Krakowską oraz w Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie.

Finansowanie wynagrodzeń członków grupy badawczej rekrutowanej w procedurze konkursowej m.in. minimum 1 młodego doktora, 2 doktorantów i pracownika z tytułem naukowym na okres trwania projektu (do 36 miesięcy)

Dodatkowe informacje o rekrutacji (np. adres strony www):

Zgłoszenia kandydatów będą rozpatrywane przez Komitet Naukowo-Gospodarczy i Kierownika Projektu TEAM-NET

Rekrutacja będzie dwuetapowa:

1. Wysłanie zgłoszeń

2. Rozmowa z wybranymi kandydatami

W terminie do 7 dni od otrzymania informacji zwrotnej od KNG lub komisji rekrutacyjnej, uczestnicy procesu rekrutacji mają prawo składać odwołanie. W odpowiedzi na odwołanie, zostanie powołana komisja odwoławcza, której opinia jest niezbędna przy akceptacji protokołów z rekrutacji przez FNP.

Adres przesyłania zgłoszeń (e-mail):

aleksandra.budzynska@biol.uni.lodz.pl w treści maila wpisując MLZB/2019

Termin nadsyłania zgłoszeń:

Aplikacje należy wysyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia11 września 2019 r.do godz. 23:59 w treści tematu maila wpisując: MLZB/2019

CV POWINNO ZAWIERAĆ KLAUZULĘ ZGODY:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO (tj. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

Oświadczam, że spełniam wymogi określone w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawoo szkolnictwie wyższym i nauce.

Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 ust.1 lit. c i f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; Dz.U.UE.L.2016.119.1).

Data ogłoszenia: 12 sierpnia 2019 Termin nadsyłania ofert: 11 września 2019
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Miasto: Łódź Stanowisko: adiunkt naukowy Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne Wymiar godzinowy: pełen etat