pracownik naukowo-techniczny

Instytut Anglistyki Wydział Filologiczny

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego poszukuje

językoznawcy korpusowego na stanowisko naukowo-techniczne do realizacji zadań w projekcie CLARIN-PL w Instytucie Anglistyki

(zatrudnienie od października 2019 r.)

Zadania:

wykonywanie zadań wynikających z realizacji projektu CLARIN-ERIC, w tym:

- Utrzymanie, rozwój i dokumentacja narzędzi i zasobów korpusowych dla j. polskiego i angielskiego;

- Przygotowanie, utrzymanie i rozwój anotowanych zbiorów danych;

- Tworzenie skryptów i programów komputerowych do przetwarzania danych językowych;

- Przeprowadzanie eksperymentów naukowych z wykorzystaniem danych językowych;

- Przygotowanie i przeprowadzanie warsztatów dla użytkowników infrastruktury CLARIN-PL;

- Praca nad publikacjami naukowymi (w j. polskim i angielskim) dokumentującymi opracowane zasoby i ich zastosowania.

Wymagania:

- wykształcenie wyższe, preferowana praca magisterska z zakresu językoznawstwa;

- doskonała znajomość języka angielskiego;

- doświadczenie językoznawcze w projektach z zakresu przetwarzania języka naturalnego;

- doświadczenie w pracy zespołów anotacyjnych;

- znajomość j. programowania Python, w tym bibliotek do przetwarzania danych językowych.

Oferujemy:

- umowę o pracę w wymiarze 3/5 etatu;

- udział w projekcie badawczym o dużym znaczeniu dla humanistyki w Polsce;

- możliwość rozwoju zawodowego oraz nabycia doświadczenia naukowego np. w obszarze j. korpusowego i komputerowego.

Oferty zawierające CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres anglistyka@uni.lodz.pl do 10 września 2019 r. Skontaktujemy się z wybranymi przez komisję konkursową osobami.

Data ogłoszenia: 27 sierpnia 2019 Termin nadsyłania ofert: 10 września 2019
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny, Instytut Anglistyki Miasto: Łódź Stanowisko: pracownik naukowo-techniczny Wymiar godzinowy: pełen etat