pracownik techniczny

Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Uniwersytet Łódzki, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej ogłasza konkurs

OFERTA PRACY

Nazwa stanowiska: Pracownik techniczny

Dziedzina: Nauki Biologiczne (mikrobiologia/ biologia medyczna)

Sposób wynagradzania (wynagrodzenie w ramach umowy o pracę/stypendium): umowa o pracę w wymiarze całego etatu (4/4)

Liczba ofert pracy:1

Kwota wynagrodzenia/stypendium („X0 000 PLN pełne koszty wynagrodzenia, tj. orientacyjna kwota wynagrodzenia netto to X 000 PLN”): 5000 PLN brutto brutto, orientacyjna kwota wynagrodzenia netto 2 700 PLN

Data rozpoczęcia pracy:listopad 2019

Okres zatrudnienia: 24 miesiące

Instytucja (zakład / instytut / wydział / uczelnia / instytucja, miasto): Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Łódź

Kierownik/kierowniczka projektu: Prof. dr hab. inż. Andrzej Trochimczuk – Kierownik Projektu; dr Karolina Rudnicka – Członek Kadry Zarządzającej ze strony Uniwersytetu Łódzkiego

Tytuł projektu: Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań w medycynie regeneracyjnej układu kostnego. Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Opis projektu:

Celem projektu jest opracowanie nowych, polimerowo-ceramicznych biomateriałów kompozytowych przeznaczonych do zastosowań w medycynie regeneracyjnej – w sterowanej regeneracji układu kostnego. W ramach współpracy wszystkich zespołów badawczych opracowane zostaną implanty porowate do regeneracji tkanek kostnych oraz implanty stabilizujące kości pokryte innowacyjnymi materiałami powłokowymi wydzielające bioaktywne czynniki wzrostu i komponenty o właściwościach przeciwzapalnych.

Część badań biologicznych zaplanowana w projekcie realizowana przez Uniwersytet Łódzki polega na badaniach bezpieczeństwa oraz m.in. skuteczności przeciwdrobnoustrojowej, proregeneracyjnej, immunomodulującej uzyskanych kompozytów i implantów na złożonych modelach komórkowych (in vitro) i modelach zwierzęcych (in vivo), zgodnie z obowiązującymi stosowanymi normami (ISO) i standardami GLP, w porozumieniu z jednostką notyfikowaną.

Zadania administracyjne/biurowe:

1. Przygotowywanie podłóż hodowlanych, odczynników, roztworów do badań;

2. Przygotowywanie instrukcji BHP, katalogowanie odczynników, procedur, specyfikacji, protokołów etc.;

3. Przygotowywanie zamówień i przetargów na odczynniki, materiały, drobną aparaturę badawczą;

4. Organizacja seminariów krajowych z udziałem konsorcjantów/gości zagranicznych oraz wyjazdów zagranicznych;

5. Przygotowywanie procedur badawczych oraz kontrola obiegu wyników/protokołów dokumentów badawczych;

6. Prowadzenie kolekcji szczepów i biobanku; przygotowywanie raportów finansowych;

7. Sporządzanie oficjalnych pism administracyjnych;

8. Planowanie i rozwijanie funkcjonalności laboratorium.

Zadania badawcze:

1.Planowanie i realizacja badań komórkowych in vitro z zakresu pro-regeneracji, immunostymulacji, cytotoksyczności substancji bioaktywnych w konsultacji z członkami zespołu;

2. Realizowanie badań usługowych związanych z projektem;

3. Ocena bezpieczeństwa naturalnych substancji bioaktywnych w testach komórkowych z użyciem cytometrii przepływowej, mikroskopii konfokalnej, testów ELISA;

4. Weryfikacja i udoskonalenie normatywnych protokołów badawczych zgodnie z normami ISO/GLP;

5. Optymalizacja nowej metodyki badań komórkowych in vitro;

6. Pomoc młodszym członkom zespołu w podstawowych pracach laboratoryjnych oraz monitorowanie standardu ich pracy.

Oczekiwania wobec kandydatów:

1. Wykształcenie wyższe, ukończone studia magisterskie na kierunku biologia lub pokrewnym

2. Udokumentowane doświadczenie w pracy w akredytowanym laboratorium mikrobiologicznym zgodnie ze standardami ISO,

3. Udokumentowane doświadczenie w pracy w laboratorium z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej oraz w systemie jakości ISO;

4. Udokumentowane doświadczenie w pracach badawczo-rozwojowych w ramach projektów badawczych;

5. Znajomość technik/metod: izolacji DNA, PCR; elektroforezy; ELISA; hodowli komórkowych in vitro;

6. Umiejętność prowadzenia dokumentacji, analiz i raportowania uzyskanych wyników;

7. Znajomość oprogramowania biurowego (np.: MS Word, MS Excel, MS PowerPoint), oraz programów do analizy wyników badań;

8. Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym analizę literatury specjalistycznej i instrukcji obsługi aparatury badawczej;

9. Doświadczenie w pracy w grupie badawczej, zdolność samodzielnego planowania, przeprowadzania i interpretowania doświadczeń;

10. Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Lista wymaganych dokumentów:

1. CV (maks. 3 strony A4);

2. Skan dyplomu magisterskiego;

3. Listę doniesień konferencyjnych, projektów z uwzględnieniem roli w projekcie, publikacji, nagród;

4. Potwierdzenie doświadczenia w pracy laboratoryjnej np.: odbyte staże/praktyki naukowe i/lub przemysłowe.

Lidera oferujemy:

Pracę w prestiżowym projekcie naukowym w młodej prężnej i rozwijającej się grupie badawczej. Możliwość realizacji badań w interdyscyplinarnej grupie badawczej na Uniwersytecie Łódzkim, we współpracy z Politechniką Krakowską, Politechniką Wrocławską oraz z Siecią Badawczą Łukasiewicz- Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie. Możliwość rozwoju osobistego poprzez udział w dodatkowych kursach, konferencjach szkoleniach specjalistycznych.

Dodatkowe informacje o rekrutacji:

Komisja składa się z 3 członków: Lidera Zespołu Badawczego, Członka Kadry Zarządzającej i osoby merytorycznej w danej dziedzinie. Rekrutacja będzie dwuetapowa: 1) Wysłanie zgłoszeń; 2.) Rozmowa z wybranymi kandydatami. Odwołania w przypadku negatywnych wyników rekrutacji można składać w terminie do 7 dni.

Zgłoszenia proszę przesyłać drogą mailową na adres: aleksandra.budzynska@biol.uni.lodz.pl

Proszę w tytule maila wpisać: TEAM-NET Pracownik techniczny Nazwisko_Imię.

Termin nadsyłania zgłoszeń: Do 22.10 godz. 23:59.

CV POWINNO ZAWIERAĆ KLAUZULĘ ZGODY:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO (tj. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

Oświadczam, że spełniam wymogi określone w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 ust.1 lit. c i f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; Dz.U.UE.L.2016.119.1).

Data ogłoszenia: 23 września 2019 Termin nadsyłania ofert: 22 października 2019
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Miasto: Łódź Stanowisko: pracownik techniczny Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne Wymiar godzinowy: pełen etat