doktorant

Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Uniwersytet Łódzki, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej ogłasza konkurs

OFERTA PRACY

Nazwa stanowiska: Doktorant

Dziedzina: Nauki biologiczne

Sposób wynagradzania (wynagrodzenie w ramach umowy o pracę/stypendium): stypendium

Liczba ofert pracy: 2

Kwota wynagrodzenia/stypendium („X0 000 PLN pełne koszty wynagrodzenia, tj. orientacyjna kwota wynagrodzenia netto to X 000 PLN”): 3800 PLN

Data rozpoczęcia pracy: listopad 2019

Okres zatrudnienia: max. do 30.09.2022

Instytucja (zakład / instytut / wydział / uczelnia / instytucja, miasto): Pracownia Gastroimmunologii, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Łódź

Kierownik/kierowniczka projektu: Prof. dr hab. inż. Andrzej Trochimczuk – Kierownik Projektu; dr Karolina Rudnicka – Członek Kadry Zarządzającej ze strony Uniwersytetu Łódzkiego

Tytuł projektu: Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań w medycynie regeneracyjnej układu kostnego. Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Opis projektu:

Celem projektu jest opracowanie nowych, polimerowo-ceramicznych biomateriałów kompozytowych przeznaczonych do zastosowań w medycynie regeneracyjnej – w sterowanej regeneracji układu kostnego. W ramach współpracy wszystkich zespołów badawczych opracowane zostaną implanty porowate do regeneracji tkanek kostnych oraz implanty stabilizujące kości pokryte innowacyjnymi materiałami powłokowymi wydzielające bioaktywne czynniki wzrostu i komponenty o właściwościach przeciwzapalnych.

Część badań biologicznych zaplanowana w projekcie realizowana przez Uniwersytet Łódzki polega na badaniach bezpieczeństwa oraz m.in. skuteczności przeciwdrobnoustrojowej, proregeneracyjnej, immunomodulującej uzyskanych kompozytów i implantów na złożonych modelach komórkowych (in vitro) i modelach zwierzęcych (in vivo), zgodnie z obowiązującymi stosowanymi normami (ISO) i standardami GLP, w porozumieniu z jednostką notyfikowaną.

Zadania badawcze:

1. Ocena bezpieczeństwa in vitro skafoldów porowatych/ implantów litych i ich modyfikacji - klasyfikacja do kategorii niecytotoksycznych na modelach in vitro oraz eliminacja z kolejnych etapów badań biomateriałów o właściwościach cytotoksycznych/genotoksycznych;

2. Pozyskiwanie i oczyszczanie aktywnych biologicznie składowych biomateriałów;

3. Badanie aktywności pro-naprawczej i wspomagającej mechanizmy unaczynienia aktywnych biologicznie składowych biomateriałów oraz matryc zawierających substancje aktywne, a także działania przeciwdrobnoustrojowego na poziomie komórkowym, epigenetycznym i genetycznym oraz selekcja biomateriałów o optymalnych właściwościach;

4. Pomoc w ocenie cytotoksyczności in vivo implantów porowatych i ich modyfikacji - wykluczenie potencjalnych interakcji z krwią oraz działania drażniącego/uczulającego na skórę wg norm ISO;

5. Opracowywanie wyników, analiza statystyczna i graficzna;

6. Przygotowywanie protokołów eksperymentalnych w konsultacji z liderem/innymi członkami zespołu;

7. Przygotowywanie raportów; prezentacji ppt oraz publikacji i doniesień konferencyjnych w języku angielskim i polskim pod kierownictwem i opieką lidera i innych członków zespołu.

Oczekiwania wobec kandydatów:

1. Wykształcenie wyższe, ukończone studia magisterskie w dziedzinie nauk biologicznych lub pokrewnych;

2. Bardzo dobre lub dobre wyniki w nauce w toku studiów magisterskich i inżynierskich (lub licencjackich);

3. Status doktoranta w dyscyplinie nauk biologicznych;

4. Udokumentowane doświadczenie w pracy laboratoryjnej np.: odbyte staże/praktyki naukowe;

5. Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 umożliwiającym analizę literatury specjalistycznej i przygotowanie artykułów naukowych;

6. Udokumentowane doświadczenie w prezentowaniu wyników badań na konferencjach krajowych i międzynarodowych;

7. Bardzo dobra znajomość technik laboratoryjnych w zakresie hodowli komórkowych, mikrobiologii, immunologii,technik mikroskopowych;

8. Umiejętność korzystania z baz literaturowych, wyszukiwarek specjalistycznych, biologicznych baz danych;

9. Mile widziane udokumentowane doświadczenie w pracy w projektach naukowych (z uwzględnieniem roli w projekcie) oraz autorstwo lub współautorstwo w artykule naukowym;

10.Doświadczenie we współpracy w grupie badawczej zdolność samodzielnego planowania, przeprowadzania i interpretowania doświadczeń (potwierdzona np. pracą w kole naukowym, wyjazdami w ramach Erasmus) będą dodatkowym atutem.

Lista wymaganych dokumentów:

1. CV kandydata maks. 3 strony A4,

2. Kopia dyplomu magisterskiego wraz z suplementem,

3. Zaświadczenie o statusie doktoranta* (w przypadku braku posiadania udokumentowanego statusu doktoranta w chwili rekrutacji, kandydaci proszeni są o przedłożenie oświadczenia o podjęciu starań zmierzających do uzyskania takiego statusu),

4. Lista dokonań naukowych z uwzględnieniem publikacji (wraz z pełnym tekstem publikacji), doniesień konferencyjnych (wraz z kopiami streszczeń z materiałów konferencyjnych lub certyfikatów, dyplomów, wyróżnień), projektów badawczych ze wskazaniem numeru projektu, roli w projekcie, kwoty finansowania, źródła finansowania (jeśli dotyczy),

5. Referencje/listy polecające/zaświadczenia o odbyciu stażu od osób/instytucji w których kandydat realizował badania eksperymentalne(jeśli dotyczy).

*wymagane najpóźniej na etapie rozpoczęcia pracy w projekcie

Oferujemy:

Pracę w prestiżowym projekcie naukowym w młodej prężnie rozwijającej się grupie badawczej w dobrze wyposażonych laboratoriach umożliwiających pracę na modelach in vitro i in vivo. Możliwość realizacji badań w interdyscyplinarnej grupie badawczej na Uniwersytetem Łódzkim, we współpracy z Politechniką Wrocławską, Politechniką Krakowską oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz- Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie.

Zapewnienie finansowania dodatkowego kształcenia w formie staży zagranicznych, seminariów mentorskich, szkoleń specjalistycznych.

Dodatkowe informacje o rekrutacji:

Zgłoszenia kandydatów będą rozpatrywane przez Komisję w której skład wchodzi Lider zespołu, Członek Komitetu Zarządzającego z ramienia UŁ, członek-ekspert wydelegowany z jednostki (UŁ).

Rekrutacja będzie dwuetapowa:

- wysyłanie zgłoszeń (do 26.10.2019 23:59)

- rozmowa z wybranymi kandydatami (początek listopada 2019)

Dodatkowe informacje o rekrutacji pod adresem aleksandra.budzynska@biol.uni.lodz.pl

W terminie do 7 dni od otrzymania informacji zwrotnej od komisji rekrutacyjnej, kandydaci mają prawo składać odwołanie co do przebiegu procesu rekrutacji.

Link do strony: https://www.uni.lodz.pl/oferta-pracy

Adres przyjmowania zgłoszeń:

aleksandra.budzynska@biol.uni.lodz.pl, w treści maila wpisując TEAM-NET Doktorant Nazwisko Imię.

Termin nadsyłania zgłoszeń:

Aplikacje należy wysyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26.10.2019 r.do godz. 23:59 w treści tematu maila wpisując: TEAM-NET Doktorant Nazwisko Imię

CV POWINNO ZAWIERAĆ KLAUZULĘ ZGODY:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO (tj. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 ust.1 lit. c i f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; Dz.U.UE.L.2016.119.1).

Data ogłoszenia: 26 września 2019 Termin nadsyłania ofert: 26 października 2019
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Miasto: Łódź Stanowisko: doktorant Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne