Członek zespołu ze stopniem naukowym – adiunkt badawczy

Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Uniwersytet Łódzki, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej ogłasza konkurs

OFERTA PRACY

Nazwa stanowiska: Członek zespołu ze stopniem naukowym – adiunkt badawczy

Dziedzina: Nauki biologiczne

Sposób wynagradzania (wynagrodzenie w ramach umowy o pracę/stypendium): Umowa o pracę w wymiarze ¼ etatu

Liczba ofert pracy:1

Kwota wynagrodzenia/stypendium („X0 000 PLN pełne koszty wynagrodzenia, tj. orientacyjna kwota wynagrodzenia netto to X 000 PLN”): 4000 PLN brutto brutto (~ 2200 netto)

Data rozpoczęcia pracy: Styczeń / Luty 2020

Okres zatrudnienia: 36 miesięcy

Instytucja (zakład / instytut / wydział / uczelnia / instytucja, miasto): Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Łódź

Kierownik/kierowniczka projektu: Prof. dr hab. inż. Andrzej Trochimczuk – Kierownik Projektu; dr Karolina Rudnicka - Członek Kadry Zarządzającej ze strony Uniwersytetu Łódzkiego

Tytuł projektu: Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań w medycynie regeneracyjnej układu kostnego.

Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Opis projektu:

Celem projektu jest opracowanie nowych, polimerowo-ceramicznych biomateriałów kompozytowych przeznaczonych do zastosowań w medycynie regeneracyjnej – w sterowanej regeneracji układu kostnego. W ramach współpracy wszystkich zespołów badawczych opracowane zostaną implanty porowate do regeneracji tkanek kostnych oraz implanty stabilizujące kości pokryte innowacyjnymi materiałami powłokowymi wydzielające bioaktywne czynniki wzrostu i komponenty o właściwościach przeciwzapalnych.

Część badań biologicznych zaplanowana w projekcie realizowana przez Uniwersytet Łódzki polega na badaniach bezpieczeństwa oraz m.in. skuteczności przeciwdrobnoustrojowej, proregeneracyjnej, immunomodulującej uzyskanych kompozytów i implantów na złożonych modelach komórkowych (in vitro) i modelach zwierzęcych (in vivo), zgodnie z obowiązującymi stosowanymi normami (ISO) i standardami GLP, w porozumieniu z jednostką notyfikowaną.

Podstawowe zadania:

1.Przygotowanie wniosku do lokalnej komisji bioetycznej i uzyskanie zgody na przeprowadzenie wszystkich doświadczeń in vivo zaplanowanych w zadaniach badawczych projektu.

2.Aktywny udział w opracowaniu protokołów badań in vivo planowanych w projekcie (dobór liczby zwierząt, metodologii, optymalizacja modeli zwierzęcych).

3.Aktywny udział w przeprowadzanych doświadczeniach in vivo i in vitro.

4.Pełnienie roli promotora pracy doktorskiej, weryfikacja postępów w przygotowaniu rozprawy doktorskiej.

5.Udział w przygotowaniu strategii publikacyjnej doktorantów.

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • Stopień doktora lub doktora habilitowanego w zakresie nauk biologicznych lub nauk pokrewnych
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  • Udokumentowane doświadczenie w pracy na zwierzętach (myszy, szczury, króliki, świnki morskie).
  • Posiadanie aktualnych wyznaczeń (licencji) do pracy na zwierzętach upoważniających do planowania, wykonywania i uśmiercania zwierząt (myszy, szczury, króliki, świnki morskie).
  • Dorobek publikacyjny o zasięgu międzynarodowym (w tym publikacje w wiodących czasopismach z dziedziny nauk biologicznych lub pokrewnych, w których kandydat jest pierwszym lub korespondencyjnym autorem).
  • Doświadczenie w pracy na modelach zwierzęcych (in vivo i in vitro) poparte publikacjami i udziałem w projektach badawczych i badawczo-wdrożeniowych (z uwzględnieniem roli w projekcie).
  • Minimum 6-miesięczny staż w renomowanej jednostce naukowej w obszarze badań biologicznych (w kraju innym niż kraj pochodzenia).

Lista wymaganych dokumentów:

1.CV kandydata maks. 3 strony A4

2.Kopia dyplomu poświadczająca uzyskanie tytułu doktora lub doktora habilitowanego w dziedzinie nauk biologicznych lub pokrewnych

3.Lista publikacji oraz projektów badawczych ze wskazaniem roli w projekcie

4.Kopia aktualnych wyznaczeń upoważniających do prowadzenia badań in vivo z wykorzystaniem zwierząt laboratoryjnych: myszy, szczurów, świnek morskich, królików

Oferujemy:

Pracę w prestiżowym projekcie naukowym w młodej prężnie rozwijającej się grupie badawczej w dobrze wyposażonych laboratoriach umożliwiających pracę na modelach in vitro i in vivo. Możliwość realizacji badań w interdyscyplinarnej grupie badawczej na Uniwersytetem Łódzkim, we współpracy z Politechniką Wrocławską, Politechniką Krakowską oraz Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie.

Dodatkowe informacje o rekrutacji:

Zgłoszenia kandydatów będą rozpatrywane przez Komisję Rekrutacyjną w której skład wchodzi m.in. Członek Kadry Zarządzającej UŁ i Młody lider Zespołu TEAM-NET UŁ.

Rekrutacja będzie dwuetapowa:

  • Wysłanie zgłoszeń: do 12 grudnia 2019
  • Rozmowa z wybranymi kandydatami: koniec grudnia 2019

W terminie do 7 dni od otrzymania informacji zwrotnej od komisji rekrutacyjnej, uczestnicy procesu rekrutacji mają prawo składać odwołanie. W odpowiedzi na odwołanie, zostanie powołana komisja odwoławcza, której opinia jest niezbędna przy akceptacji protokołów z rekrutacji przez FNP.

Zgłoszenia proszę przesyłać drogą mailową na adres: aleksandra.budzynska@biol.uni.lodz.pl; w tytule maila wpisać: Pracownik z tytułem naukowym/TEAMNET

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 12.12.2019r. godz. 23:59.

CV POWINNO ZAWIERAĆ KLAUZULĘ ZGODY:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO (tj. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

Oświadczam, że spełniam wymogi określone w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 ust.1 lit. c i f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; Dz.U.UE.L.2016.119.1).

Data ogłoszenia: 13 listopada 2019 Termin nadsyłania ofert: 12 grudnia 2019
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Miasto: Łódź Stanowisko: Członek zespołu ze stopniem naukowym – adiunkt badawczy Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne Wymiar godzinowy: 1/4 etatu