mikrobiolog w grupie pracowników naukowo-technicznych

Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Wydział Biologii i ochrony środowiska Uniwersytetu Łódzkiego

Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej

Zakład Immunologii Komórkowej

poszukuje kandydatów na stanowisko

mikrobiologa

w grupie pracowników naukowo-technicznych

Wymiar zatrudnienia: ¼ etatu

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony (3 miesiące)

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe na poziomie studiów magisterskich na kierunku Mikrobiologia,
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie,
  • Znajomość obsługi komputera w zakresie programów: Word, STATISTICA, Excel, PowerPoint, ImageJ,
  • Znajomość zagadnień z zakresu mikrobiologii medycznej, immunologii, immunologii zakażeń poparta doświadczeniem i publikacjami,
  • Praktyczne doświadczenie laboratoryjne (planowanie i prowadzenie eksperymentów, sporządzanie sprawozdań),
  • Obsługa urządzeń laboratoryjnych (mikroskop optyczny, mikroskop fluorescencyjny, czytniki mikropłytek, cytometr przepływowy),
  • Opanowanie następujących technik laboratoryjnych: hodowle in vitro linii komórkowych i komórek pierwotnych, izolacja i propagacja komórek dendrytycznych i limfocytów, obrazowanie mikroskopowe komórek w barwieniu, immunohistochemicznym i immunofluorescencyjnym, cytometria przepływowa (oznaczanie fenotypu komórek, ekspresji receptorów powierzchniowych, cyklu komórkowego, śmierci komórkowej), ocena aktywności cytokinowej komórek (zewnątrzkomórkowo i wewnątrzkomórkowo oraz na podstawie mRNA), opracowanie materiału histologicznego, izolacja i oczyszczanie DNA/RNA, PCR, elektroforeza w żelu poliakryloamidowym, testy cytotoksyczności, blastyczny (proliferacji), gojenia rany (scratch assay), ELISA, opracowanie materiału klinicznego, izolacja drobnoustrojów, w tym halofilnych, analiza czystości mikrobiologicznej materiału klinicznego, żywności, kosmetyków i innych, analizy fizykochemiczne, badania na zwierzętach in vivo na podstawie uprawnień,
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole, samodzielność i skuteczność w działaniu, poczucie odpowiedzialności oraz dokładności w wykonywaniu zadań

Zakres obowiązków:

  • Udział w realizacji projektów badawczych,
  • Praca w laboratorium,
  • Pomoc w analizie i opracowaniu wyników badań, w tym pod względem statystycznym.

Dokumenty aplikacyjne (CV i list motywacyjny) należy składać od dnia 09 grudnia do dnia 16 grudnia 2019 (włącznie), w sekretariacie Instytutu Mikrobiologii, Biotechnologii i Immunologii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, ul. Banacha 12/16, pok. A 4.1-4.2, tel. 42-635-44-63, lub na adres: magdalena.chmiela@biol.uni.lodz.pl

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi osobami.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Uniwersytet Łódzki z siedzibą w Łodzi, przy ul. Narutowicza 68 90-138 Łódź na podstawie art. 6 ust.1 lit. c i f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; Dz.U.UE.L.2016.119.1).”.

Informujemy, że Administratorem danych jest Uniwersytet Łódzki z siedzibą w Łodzi, przy ul. Narutowicza 68 90-138 Łódź. Dane zbierane są dla potrzeb aktualnej rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Informacje

Data ogłoszenia: 09 grudnia 2019

Termin składania ofert lub przesyłania drogą mailową: 16 grudnia 2019

Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej

Miasto: Łódź

Stanowisko: mikrobiolog w grupie pracowników naukowo-technicznych

Wymiar godzinowy: 1/4 etatu, zatrudnienie na czas określony (3 miesiące).

Data ogłoszenia: 9 grudnia 2019 Termin nadsyłania ofert: 16 grudnia 2019
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Miasto: Łódź Stanowisko: mikrobiolog w grupie pracowników naukowo-technicznych Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne Wymiar godzinowy: 1/4 etatu