młody doktor

Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Uniwersytet Łódzki, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej ogłasza konkurs

OFERTA PRACY

Nazwa stanowiska: Młody Doktor(do 5 lat po uzyskaniu stopnia doktora) – adiunkt badawczy

Dziedzina: Nauki biologiczne

Sposób wynagradzania (wynagrodzenie w ramach umowy o pracę): Umowa o pracę w wymiarze pełnego etatu

Liczba ofert pracy: 1

Kwota wynagrodzenia: 10 000 PLN brutto brutto (~ 6 000 PLN netto)

Data rozpoczęcia pracy: Luty 2020

Okres zatrudnienia: max do 30.09.2022r.

Instytucja (zakład / instytut / wydział / uczelnia / instytucja, miasto): Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Łódź

Kierownik/kierowniczka projektu: Prof. dr hab. inż. Andrzej Trochimczuk – Kierownik Projektu;
dr Karolina Rudnicka– Członek Kadry Zarządzającej Projektu ze strony Uniwersytetu Łódzkiego (nadzór merytoryczny)

Tytuł projektu: Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań w medycynie regeneracyjnej układu kostnego. Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Opis projektu:

Celem projektu jest opracowanie nowych, polimerowo-ceramicznych biomateriałów kompozytowych przeznaczonych do zastosowań w medycynie regeneracyjnej – w sterowanej regeneracji układu kostnego. W ramach współpracy wszystkich zespołów badawczych opracowane zostaną implanty porowate do regeneracji tkanek kostnych oraz implanty stabilizujące kości pokryte innowacyjnymi materiałami powłokowymi wydzielające bioaktywne czynniki wzrostu i komponenty o właściwościach przeciwzapalnych.

Podstawowe zadania badawcze:

  • Ocena mikroskopowa komórek i tkanek eksponowanych na działanie tworzyw biomateriałowych i gotowych implanów porowatych z wykorzystaniem technik mikroskopii konfokalnej, fluorescencyjnej i elektronowej;
  • Przygotowanie preparatów mikroskopowych komórek i tkanek z wykonaniem barwień i/lub znakowań fluorescencyjnych;
  • Przygotowanie i realizacja usługi szkoleń z zakresu badań biologicznych oraz mikro/makroskopii konfokalnej zaplanowanej w projekcie;
  • Prowadzenie dokumentacji projektowej pod względem merytorycznym;
  • Przygotowywanie raportów merytorycznych;
  • Prezentacja i rozpowszechnianie uzyskanych wyników na krajowych i zagranicznych konferencjach/targach.

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • Stopień doktora w dziedzinie nauk biologicznych, biotechnologicznych (lub nauki pokrewne) do 5 lat po uzyskaniu stopnia naukowego doktora (początek tego okresu wyznacza data roczna uzyskania stopnia, a koniec – data roczna terminu składania wniosków w konkursie na Młodego Doktora w ramach projektu TEAM-NET);
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Dorobek naukowy (w tym publikacje w których jest pierwszym lub korespondencyjnym autorem) o zasięgu międzynarodowym;
  • Doświadczenie w pracy w obszarze badań biologicznych w szczególności z zakresu cytologii, biologii molekularnej i mikrobiologii udokumentowane realizacją projektów badawczych;
  • Minimum jeden staż zagraniczny (w kraju innym niż kraj pochodzenia);
  • Udokumentowane doświadczenie w pracy w projektach naukowych, szczególnie o charakterze interdyscyplinarnym;
  • Co najmniej 2-letnie doświadczenie w obsłudze mikroskopu i makroskopu konfokalnego oraz elektronowego;
  • Doświadczenie w przygotowywaniu preparatów cienkowarstwowych, tkanek oraz znajomość obsługi oprogramowania do opracowania obrazów;
  • Aktualne pozwolenie na prowadzenie badań (włącznie z eutanazją) na zwierzętach laboratoryjnych (myszami, szczurami, królikami, świnkami morskimi).

Informujemy, że w przypadku wygrania konkursu, kandydat będzie zobowiązany do podpisania deklaracji, że Uniwersytet Łódzki jest jego pierwszym miejscem zatrudnienia.

W przypadku wygrania konkursu przez osobę, która jest zatrudniona w ramach stosunku pracy u innego pracodawcy prowadzącego działalność: badawczą, badawczo-dydaktyczną, badawczo-rozwojową, wdrożeniową (z wyłączeniem przypadków określonych w art. 125 ust. 3 Ustawy), a zatrudnienie to nie wygasa do dnia zatrudnienia w Uniwersytecie Łódzkim jako podstawowym miejscu pracy, osoba ta, zgodnie z art. 125 ust. 1 Ustawy,z uwzględnieniem art. 125 ust. 2 Ustawy, obowiązana jest uzyskać zgodę Rektora UŁ na dodatkowe zatrudnienie w ramach stosunku pracy u innego pracodawcy po zatrudnieniu jej na Uniwersytecie Łódzkim. W przypadku wygrania konkursu przez osobę, która prowadzi działalność gospodarczą, należy dopełnić wymogu z art. 125 ust. 7 Ustawy.

Lista wymaganych dokumentów:

1. CV kandydata;

2. Odpis dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia doktora;

3. Spis publikacji z JCR, lista prezentacji podczas konferencji w tematyce związanej z naukami biologicznymi;

4. Co najmniej jedna publikacja z listy JCR w której kandydat jest pierwszym lub/i korespondencyjnym autorem (maksymalnie 5 załączników);

5. Potwierdzenie znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie (potwierdzona certyfikatami językowymi lub stażem naukowym w kraju innym niż kraj pochodzenia);

6. Dokumenty potwierdzające udział w projektach badawczych jako kierownik lub wykonawca oraz zagraniczny staż naukowy lub/i przemysłowy;

7. Dokumenty potwierdzające posiadanie zgody na prace na zwierzętach.

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. A RODO (tj. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) –załącznik do oferty

Oferujemy:

Pracę w prestiżowym projekcie naukowym w młodej prężnej i rozwijającej się grupie badawczej. Możliwość realizacji badań w interdyscyplinarnej grupie badawczej na Politechnice Wrocławskiej, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi oraz Uniwersytetem Jagiellońskim.

Ciekawą tematykę badawczą

Uczestnictwo w konferencjach naukowych

Dodatkowe informacje o rekrutacji:

Zgłoszenia kandydatów będą rozpatrywane przez 3 osobową Komisję Rekrutacyjną złożoną z Lidera Zespołu Badawczego, Członka Kadry Zarządzającej oraz osoby merytorycznej z zakresu wiedzy o realizowanym projekcie.

Rekrutacja będzie dwuetapowa:

1. Wysłanie zgłoszeń

2. Rozmowa z wybranymi kandydatami

W terminie do 7 dni od otrzymania informacji zwrotnej jest możliwość odwołania od decyzji Komisji Rekrutacyjnej co do sposobu przeprowadzenia rekrutacji.

Termin nadsyłania zgłoszeń: Aplikacje należy wysyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia10.01.2020 do godz. 23:59 na adres e-mail aleksandra.budzynska@biol.uni.lodz.pl, w treści tematu e-maila wpisując: MD100/2019

CV POWINNO ZAWIERAĆ KLAUZULĘ ZGODY:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO (tj. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

Oświadczam, że spełniam wymogi określone w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 ust.1 lit. c i f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; Dz.U.UE.L.2016.119.1).

Data ogłoszenia: 10 grudnia 2019 Termin nadsyłania ofert: 10 stycznia 2020
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Miasto: Łódź Stanowisko: młody doktor Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne Wymiar godzinowy: pełny etat