doktorant stypendysta

Katedra Biofizyki Medycznej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Katedra Biofizyki Medycznej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Łódź

Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta

Ogłoszenie możne też znaleźć na:

  • Stronie NCN (baza ofert)
  • Stronie Wydział Biologii i Ochrony Środowiska w kategorii Studenci-studenci III stopnia-aktualności

Wymagania:

- tytuł zawodowy magistra/magistra inżyniera w zakresie nauk biologicznych lub biotechnologii

- dobra znajomość języka polskiego

- dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym samodzielne studiowanie specjalistycznych prac naukowych, współudział w przygotowaniu publikacji oraz ustną prezentację wyników na konferencjach międzynarodowych;
- doświadczenie w zakresie hodowli komórek, technik badań białek, inżynierii genetycznej (m.in. elektroforeza, immunoblotting, ELISA, RT-PCR)

- przynajmniej teoretyczna wiedza na temat aberracji chromosomalnych i stosowanych metod analizy

- podstawowa wiedza z zakresu mikroskopii świetlnej oraz fluorescencyjnej

- umiejętność pracy z wykorzystaniem metod spektrofotometrycznych, spektrofluoryetry- cznych

- przynajmniej teoretyczna wiedza na temat immunohistochemii

- wiedza statystyczna (przynajmniej na poziomie podstawowym)

- udokumentowana działalność naukowa (udział w organizacjach naukowych, komunikaty konferencyjne, publikacje naukowe, nagrody, staż naukowy w krajowej lub zagranicznej jednostce naukowej)

- dobra organizacja, systematyczność, sumienność i umiejętność pracy zespołowej.

Opis zadań:

Szczegółowy zakres zadań:

- realizacja zadań badawczych przewidzianych w projekcie Sonata Bis 9 pt. „Wykorzystanie olaparibu i inhibitorów kinazy ATR/CHK1 jako celowanej terapii przeciwnowotworowej opartej na syntetycznej letalności”

- czynny udział w pracach projektu w standardowych godzinach (dyspozycyjność);

- prace in vitro w modelu raka jajnika wrażliwym na leki.

- ocena cytotoksyczności i genotoksyczności badanych związków.

- określenie rodzaju interakcji między jednocześnie podawanymi związkami.

- analiza rodzaju śmierci komórkowej wywołanej przez pojedyncze związki i ich kombinacje.

- badanie związku między PARPi i kinazami szlaku RSR.

- aktywne uczestnictwo w planowaniu badań, analizie wyników oraz przygotowywaniu manuskryptów publikacji, a także prezentacja wyników na konferencjach naukowych;

- prowadzenie dokumentacji badawczej, w tym przygotowywanie okresowych raportów z wykonanych zadań.

Typ konkursu NCN: Sonata Bis-NZ

Termin składania ofert: do 1 lipca 2020 z zastrzeżeniem, że w przypadku wcześniejszego zgłoszenia się kandydata spełniającego wymogi zawarte w ogłoszeniu, konkurs zostanie zakończony przed terminem.

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

Miejsce pracy: Katedra Biofizyki Medycznej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Łódź

Stypendium naukowe: Umowa na okres 6 miesięcy, z możliwością przedłużenia na dodatkowe 30 miesięcy od momentu podjęcia pracy w projekcie. Wynagrodzenie 3 000 zł/miesiąc jako stypendium projektowe + wynagrodzenie otrzymane ze szkoły doktorskiej/studiów doktoranckich.

Dodatkowe informacje:

Wymagane dokumenty:

- List motywacyjny do kierownika projektu określający zainteresowania badawcze oraz kompetencje do realizacji zadań w projekcie

- Życiorys (CV) zawierający w szczególności informacje o dotychczasowych osiągnięciach naukowych, w tym o publikacjach, wyróżnieniach, stypendiach, nagrodach, doświadczeniach naukowych zdobytych poza macierzystą jednostką naukową w kraju lub za wystąpienia na konferencjach naukowych; oraz o wcześniejszym udziale w projektach badawczych;

- Kopia dyplomu ukończenia studiów magisterskich

- Zaświadczenie potwierdzające status doktoranta studiów doktoranckich/szkoły doktorskiej. Warunkiem zatrudnienia wyłonionego kandydata będzie zdany egzamin na studia doktoranckie. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji do szkoły doktorskiej znajdują się na stronie:

- Dane kontaktowe osób mogących udzielić referencji

- Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu (dokument na końcu ogłoszenia)

Ponadto:

- Kandydaci mogą zostać poproszeni o dodatkowe materiały (np. prace magisterskie, przygotowane lub opublikowane artykuły, itp.)

- Kandydaci przystępujący do konkursu powinni przesłać elektronicznie wszystkie wymagane dokumenty w formie plików PDF na adres mailowy kierownika projektu (dr hab. Aneta Rogalska, e-mail: aneta.rogalska@biol.uni.lodz.pl. W tytule maila należy wpisać: „Stypendium doktoranckie w projekcie Sonata Bis 9) przed przystąpieniem do rejestracji na właściwe studium doktoranckie (termin rejestracji upływa z dniem 29 lipca 2020)

- Komisja może skontaktować się z najlepszymi kandydatami i zaprosić ich na rozmowę kwalifikacyjną na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, (o dokładnym miejscu i czasie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).

- W przypadku wcześniejszego zgłoszenia się kandydata spełniającego wymogi zawarte w ogłoszeniu, konkurs zostanie zakończony przed terminem.

-Stypendia zostaną przyznane na podstawie decyzji Komisji stypendialnej, powołanej w oparciu o „Regulamin przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki”

- Uniwersytet Łódzki zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata.

Data ogłoszenia: 12 maja 2020 Termin nadsyłania ofert: 1 lipca 2020
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Biofizyki Medycznej Miasto: Łódź Stanowisko: doktorant stypendysta Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne