Młody Doktor (do 5 lat po uzyskaniu stopnia doktora) - adiunkt badawczy

Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

Uniwersytet Łódzki, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej ogłasza konkurs

OFERTA PRACY

Nazwa stanowiska: Młody Doktor (do 5 lat po uzyskaniu stopnia doktora) - adiunkt badawczy

Dziedzina: Nauki biologiczne

Sposób wynagradzania (wynagrodzenie w ramach umowy o pracę/stypendium): Umowa o pracę w wymiarze pełnego etatu

Liczba ofert pracy: 1

Kwota wynagrodzenia/stypendium (pełne koszty wynagrodzenia, tj. orientacyjna kwota wynagrodzenia netto PLN): 10 000 PLN brutto brutto (~ 5 000 PLN netto)

Data rozpoczęcia pracy: Październik 2020

Okres zatrudnienia: 18 miesięcy

Instytucja (zakład / instytut / wydział / uczelnia / instytucja, miasto): Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Łódź

Kierownik/kierowniczka projektu: Prof. dr hab. inż. Andrzej Trochimczuk – Kierownik Projektu;

dr Karolina Rudnicka – Członek Kadry Zarządzającej Projektu ze strony Uniwersytetu Łódzkiego; dr Przemysław Płociński – Lider Zespołu ze strony Uniwersytetu Łódzkiego

Tytuł projektu: Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań w medycynie regeneracyjnej układu kostnego. Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Opis projektu:

Celem projektu jest opracowanie nowych, polimerowo-ceramicznych biomateriałów kompozytowych przeznaczonych do zastosowań w medycynie regeneracyjnej – w sterowanej regeneracji układu kostnego. W ramach współpracy wszystkich zespołów badawczych opracowane zostaną implanty porowate do regeneracji tkanek kostnych oraz implanty stabilizujące kości pokryte innowacyjnymi materiałami powłokowymi wydzielające bioaktywne czynniki wzrostu i komponenty o właściwościach przeciwzapalnych.

Podstawowe zadania badawcze:

1. Ocena mikroskopowa komórek i tkanek eksponowanych na działanie tworzyw biomateriałowych i gotowych implantów porowatych z wykorzystaniem technik mikroskopii konfokalnej, fluorescencyjnej i elektronowej

2. Przygotowanie preparatów mikroskopowych komórek i tkanek z wykonaniem barwień i/lub znakowań fluorescencyjnych

3. Przygotowanie i realizacja usługi szkoleń z zakresu badań biologicznych oraz mikro/makroskopii konfokalnej zaplanowanej w projekcie

4. Prowadzenie dokumentacji projektowej pod względem merytorycznym

5. Przygotowywanie raportów merytorycznych

6. Prezentacja i rozpowszechnianie uzyskanych wyników na krajowych i zagranicznych konferencjach/targach.

Oczekiwania wobec kandydatów:

1. Stopień doktora w dziedzinie nauk biologicznych, biotechnologicznych (lub nauki pokrewne) do 5 lat po uzyskaniu stopnia naukowego doktora (początek tego okresu wyznacza data roczna uzyskania stopnia, a koniec – data roczna terminu składania wniosków w konkursie na Młodego Doktora w ramach projektu TEAM-NET)

2. Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

3. Dorobek naukowy (w tym publikacje w których kandydat jest pierwszym lub korespondencyjnym autorem) o zasięgu międzynarodowym

4. Doświadczenie w pracy w obszarze badań biologicznych w szczególności z zakresu cytologii, biologii molekularnej i mikrobiologii udokumentowane realizacją projektów badawczych

5. Minimum jeden staż zagraniczny (w kraju innym niż kraj pochodzenia)

6. Udokumentowane doświadczenie w pracy w projektach naukowych, szczególnie o charakterze interdyscyplinarnym

7. Co najmniej 2-letnie doświadczenie w obsłudze mikroskopu i makroskopu konfokalnego oraz elektronowego

8. Doświadczenie w przygotowywaniu preparatów cienkowarstwowych, tkanek oraz znajomość obsługi oprogramowania do opracowania obrazów

9. Aktualne pozwolenie na prowadzenie badań (włącznie z eutanazją) na zwierzętach laboratoryjnych (myszami, szczurami, królikami, świnkami morskimi).

Informujemy, że w przypadku wygrania konkursu, kandydat będzie zobowiązany do podpisania deklaracji, że Uniwersytet Łódzki jest jego pierwszym miejscem zatrudnienia.

W przypadku wygrania konkursu przez osobę, która jest zatrudniona w ramach stosunku pracy u innego pracodawcy prowadzącego działalność: badawczą, badawczo-dydaktyczną, badawczo-rozwojową, wdrożeniową (z wyłączeniem przypadków określonych w art. 125 ust. 3 Ustawy), a zatrudnienie to nie wygasa do dnia zatrudnienia w Uniwersytecie Łódzkim jako podstawowym miejscu pracy, osoba ta, zgodnie z art. 125 ust. 1 Ustawy, z uwzględnieniem art. 125 ust. 2 Ustawy, obowiązana jest uzyskać zgodę Rektora UŁ na dodatkowe zatrudnienie w ramach stosunku pracy u innego pracodawcy po zatrudnieniu jej na Uniwersytecie Łódzkim. W przypadku wygrania konkursu przez osobę, która prowadzi działalność gospodarczą, należy dopełnić wymogu z art. 125 ust. 7 Ustawy.

Lista wymaganych dokumentów:

1. CV kandydata

2. Odpis dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia doktora

3. Spis publikacji z JCR, lista prezentacji podczas konferencji w tematyce związanej z naukami biologicznymi

4. Co najmniej jedna publikacja z listy JCR w której kandydat jest pierwszym lub/i korespondencyjnym autorem (maksymalnie 5 załączników)

5. Potwierdzenie znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie (potwierdzona certyfikatami językowymi lub stażem naukowym w kraju innym niż kraj pochodzenia)

6. Dokumenty potwierdzające udział w projektach badawczych jako kierownik lub wykonawca oraz zagraniczny staż naukowy lub/i przemysłowy;

7. Dokumenty potwierdzające posiadanie zgody na prace na zwierzętach.

Oferujemy:

Możliwość doskonalenia i rozwoju w młodym, ale doświadczonym zespole naukowym (obecnie składającym się z lidera projektu, członka komitetu sterującego, profesora uniwersytetu, młodego doktora i 2 doktorantów).

Dołączysz do zespołu badaczy, który składa się z młodych kreatywnych i otwartych naukowców, wspieranych przez ekspertów z dziedziny prac eksperymentalnych na modelach komórkowych i in vivo oraz specjalistów z dziedziny proteomiki, immunologii, mikrobiologii i biologii molekularnej. Zespół tworzą osoby gotowe wspierać Cię w rozwoju i przygotowaniu wniosków grantowych i publikacji. Od Ciebie wymagamy zaangażowania i aktywnego uczestniczenia w pracach zespołowych. Twoje pomysł, umiejętności i kreatywność będą bardzo mile widziane!

Oferujemy pracę w dobrze wyposażonych laboratoriach Uniwersytetu Łódzkiego z możliwością poszerzania warsztatu o techniki i aparaturę dostępną u pozostałych partnerów. Wysoce interdyscyplinarny projekt B+R realizowany wspólnie z Politechniką Krakowską, Politechniką Wrocławską oraz Wydziałem Ceramiki i Betonu w Warszawie

Dodatkowe informacje o rekrutacji:

Zgłoszenia kandydatów będą rozpatrywane przez 3 osobową Komisję Rekrutacyjną złożoną z Lidera Zespołu Badawczego, Członka Kadry Zarządzającej oraz osoby merytorycznej z zakresu wiedzy o realizowanym projekcie.

Rekrutacja będzie dwuetapowa:

1. Przyjmowanie zgłoszeń drogą elektroniczną

2. Rozmowa z wybranymi kandydatami

W terminie do 7 dni od otrzymania informacji zwrotnej jest możliwość odwołania od decyzji Komisji Rekrutacyjnej co do sposobu przeprowadzenia rekrutacji.

Termin nadsyłania zgłoszeń: Aplikacje należy wysyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 06.08.2020 do godz. 23:59 w treści tematu e-maila wpisując: MD100/2020 na adres e-mail aleksandra.budzynska@biol.uni.lodz.pl

Data ogłoszenia: 8 lipca 2020 Termin nadsyłania ofert: 6 sierpnia 2020
Instytucja: Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra Immunologii i Biologii Infekcyjnej Miasto: Łódź Stanowisko: Młody Doktor (do 5 lat po uzyskaniu stopnia doktora) - adiunkt badawczy Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne Wymiar godzinowy: pełny etat
Wyniki konkursu: 1. Informacja o wyniku konkursu